Yeni yıla girmemiz ile birlikte halka arzlara olan ümit yeniden yeşerecek gibi görünmekte. 2023 yılının son halka arzlarının, halka arz fiyatlarının altına düşmesi ile yatırımcının halka arza olan ilgisi gittikçe düşmektedir. 2024 Yılının ilk günlerinde gelen halka arz haberi ile birlikte yatırımcı Onur Yüksek Teknoloji şirketini ve halka arz haberinin detaylarını merak etmekte.

Savunma sanayisinde faaliyet gösteren ''Onur Yüksek Teknoloji'' şirketi, 2024 yılının ilk halka arzlarından biri olabilir. Savunma sanayisinde yapmış olduğu projeler ile adından söz ettiren Onur Yüksek Teknoloji şirketi, borsada yerini almak adına SPK'ya başvurusunu yaptı. SPK tarafından gelecek halka arz onayının ardından şirket, borsada yerini alarak yatırımcısını bekleyecek.

Yenilenebilir enerji yatırımlarına yatırım yapması beklenilen şirket, halka arzında yatırımcısına toplamda ''19.370.000'' Lot dağıtımı yaparak borsaya açılacak.

Onur Yüksek Teknoloji Şirketinin Halka Arz Detayları

SPK'ya başvurusunu sunan Onur Yüksek Teknoloji şirketinin halka arz başvurusuna ait detayları yazımızın devamında listeledik.

Halka Arz Şekli

- Sermaye Artırımı : 12.830.000 Lot

- Ortak Satışı : 3.200.000 Lot (Cengiz Dede)

- Ortak Satışı : 1.600.000 Lot (Noyan Burçin Dede)

- Ortak Satışı : 1.600.000 Lot (Tolga Dede)

- Ortak Satışı : 300.000 Lot (Zeynep Dede)

- Ortak Satışı : 200.000 Lot (Nurgül Dede)

Halka Arz Gelirinin Kullanım Yerleri

- %15 İşletme sermayesi.

- %60 Yenilenebilir enerji yatırımları.

- %15 Finansal borç ödemeleri.

- %5 Ar-ge faaliyetleri.

- %5 Ofis ve teknik alanlar kapasitesi artırımı.

Limak Çimento (LMKDC) Halka Arz Talep Toplama Başladı! Kaç Lot Verecek? Limak Çimento (LMKDC) Halka Arz Talep Toplama Başladı! Kaç Lot Verecek?

Tahsisat Grupları

- Yoktur.

Fiyat İstikrarı

- Planlanmamaktadır.

Halka Açıklık Oranı

- %31,40.

Satmama Taahhüdü

- 1 Yıl, İhraççı.

- 1 Yıl, Ortaklar.

Global Menkul Değerler A.Ş.'nin konsorsiyum liderliğini yürütecek olduğu halka arz sürecinde, yatırımcılar T1-T2 bakiyelerini kullanabilecekler.

Onur Yüksek Teknoloji hisseleri SPK'nın onayı sonrası Borsa İstanbul Yıldız Pazar'da işlem görmeye başlayacak. Eşit dağıtım yöntemi ile yatırımcılara dağıtılacak şirket hisselerinin önümüzdeki günlerde SPK tarafından onaylanması beklenmektedir.

Onur Yüksek Teknoloji A.Ş. Şirketi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Savunma sanayisinde enerji ve yüksek teknoloji dalında faaliyet gösteren Onur Yüksek Teknoloji şirketi, bir çok yatırımcı tarafından merak edilmektedir. 

Savunma sanayisinde faaliyet gösteren şirket; Ses iletişim sistemleri, telsiz, telefon, interkom gibi farklı iletişim kaynaklarını birbirine bağlayarak veri iletişim sistemleri, mobil ad-hoc ağları kurar ve yönetir. Hava trafik kontrol sistemleri entegrasyonu, radar, ses, veri gibi sistemleri bir araya getiren ve yüksek teknoloji dalında bir çok projeye sahip olan şirket yenilenebilir enerji dalında faaliyet göstereceğini de yatırımcılara bildirdi.