Sanica Isı Sanayi A.Ş. (SNICA), Elazığ tesislerinde yaptığı yatırımla koruge altyapı boruları üretim kapasitesini üç katına çıkardığını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi.

KAP’a yapılan açıklamada, son dönemde gelen talep artışlarının karşılanabilmesi amacıyla gerçekleştirilen kapasite artırımı ile 5 yeni hat kurulduğu ve yıllık üretim kapasitesinin 9.000 tondan 27.000 tona %200 oranında artırıldığı belirtildi.

Enerji Devi, Cengiz Holding'e 139 Milyonluk Satış Yaptı Enerji Devi, Cengiz Holding'e 139 Milyonluk Satış Yaptı

Açıklamada, “Yatırımın tamamlanması ile alt yapı ve üst yapı boru grubu yıllık cirosunun %35 oranında artması beklenmektedir.” denildi.

SNICA, radyatör, kombi ve boru üretimi yapan bir ısı sanayi şirketidir. 2023 yılı ilk 6 aylık dönemi itibariyle cironun %50’si radyatör satışlarından, %39’u alt yapı ve üst yapı boru satışlarından ve %11’i kombi satışlarından oluşmaktadır. Toplam boru cirosunun ise %44’ü alt yapı boru ve %56’sı üst yapı boru satışlarından oluşmaktadır.

KAP Açıklaması

"Şirketimiz tarafından 13.03.2023 tarihinde Kamuyu Aydınlat Platformu’nda kamuya açıklanan Koruge Altyapı Boruları Üretim Kapasite Artırımı Yatırımı tamamlanarak üretime başlanılmıştır.

Elazığ tesislerimizde altyapı üretim grubu içerisinde üretimin gerçekleştirildiği koruge altyapı borularında son dönemde gelen talep artışlarının karşılanabilmesi amacıyla gerçekleştirilen kapasite artırımı ile 5 yeni hat kurulmuş ve yıllık üretim kapasitesi 9.000 tondan 27.000 tona %200 oranında artırılmıştır.

2023 yılı ilk 6 aylık dönemi itibariyle cironun %50 oranındaki kısmı radyatör satışlarından, %39 oranındaki kısmı alt yapı ve üst yapı boru satışlarından ve %11 oranındaki kısmı kombi satışlarından oluşmaktadır. Yine aynı dönem itibariyle toplam boru cirosunun %44 oranındaki kısmı alt yapı boru ve %56 oranındaki kısmı üst yapı boru satışlarından oluşmaktadır.

Yatırımın tamamlanması ile alt yapı ve üst yapı boru grubu yıllık cirosunu 35% oranında artması beklenmektedir."