Borsa İstanbul A.Ş. tarafından 17 Ocak 2024 tarihinde (bugün) Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde bugün bedelsiz sermaye artırımı yapacak olan bir hissenin fiyat düzeltmesine ilişkin açıklamalar yapıldı. 

Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş. (MTRKS) şirketinin yüzde 50 bedelsiz bölünme sonrasında fiyat değişimi hakkında detayları bildirdi.

Bedelsiz Sermaye Artırımı Yapacak

2024 Yılının ilk SPK onayının duyurulmasının ardından ortaya çıkan bedelsiz sermaye artırımı ve fiyat değişikliği açıklanmıştı. Matriks Bilgi Dağıtım, 26.800.000 TL olan mevcut sermayesini bedelsiz sermaye artırımı yoluyla 40.200.000 TL’ye çıkaracağını açıklamıştı. Şirket, böylece %50 bedelsiz olacak şekilde sermayesini 13.400.000 TL artırmış olacak.

KAP Açıklaması

Borsa İstanbul tarafından yatırımcıyı bilgilendirmek adına yapılan açıklamada, ''MTRKS.E %50 Kar Payından Bedelsiz, bölünme sonrası teorik fiyat: 44 TL (Teorik fiyat, fiyat adımına yuvarlanmamıştır)'' denildi.

MTRKS Şirketi Hakkında Merak Edilenler

Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş. (MTRKS)  şirketi hakkında merak edilenleri bu yazımızın devamında sizler için listeledik. MTRKS şirketi finansal piyasalara yönelik işlem algoritmalarının, algoritma altyapı ve ürünlerinin geliştirilmesi, pazarlanması ve bunlara yönelik eğitim, danışmanlık ve destek faaliyetlerinin yürütülmesinde öne çıkmaktadır.

Enerji Şirketi Ülke Geneli Kazandığı İhaleleri Duyurdu Enerji Şirketi Ülke Geneli Kazandığı İhaleleri Duyurdu