23 Mayıs'ta Borsa ve Şirketlerden Haberler 23 Mayıs'ta Borsa ve Şirketlerden Haberler

Tatlıpınar Enerji Üretim A.Ş., Bayrische Landesbank ile kredi sözleşmesi imzaladığını Kamuyu Aydınlatma Platformu'ndan (KAP) açıkladı.

TATEN, daha önce lisansını satın aldığı üretim sahasında gerçekleştireceği 33,6 MW Rüzgar Enerjisi Santrali (RES) kapasite artışı yatırımının finansmanı için Bayerische Landesbank (Bayern LB) ile yürüttüğü finansman görüşmelerinin olumlu sonuçlandığını kamuoyuna duyurdu.

Bahse konu olan üretim sahasındaki RES kapasite artırımının finansmanı için yürütülen görüşmelerin sona ermesinin ardından, Bayern LB ile  10 yıl vadeli maksimum 20.842.825 Euro tutarında kredi sözleşmesi imzalandı.

KAP Açıklaması

RES kapasite artışının finansmanı için Bayern LB ile imzalanan kredi sözleşmesinin detayları, KAP'a yapılan bildirimde şu şekilde belirtildi:

"Şirketimizin, daha önce lisansını almış olduğu, mevcut üretim sahasında gerçekleştireceği 33,6 MW RES kapasite artışı yatırımının  finansmanı için  Bayerische Landesbank (Bayern LB) ile yürüttüğü finansman görüşmeleri olumlu sonuçlanmıştır. Bu kapsamda Bayerische Landesbank (Bayern LB) ile 10 yıl vadeli maksimum 20.842.825 Avro tutarında  kredi sözleşmesi imzalanmıştır.

Konuyla ilgili gelişmeler oldukça kamuoyu bilgilendirilecektir."