Armada Bilgisayar’ın gerçekleştirdiği Yönetim Kurulu toplantısında, Ingram Micro Bilgisayar ve Ticaret Limited Şirketi’nin %100’ünü satın alarak, “Armada” isminin “Ingram Micro Bilişim Sistemleri Anonim Şirketi” olarak değiştirilmesi kararı alındığını duyurdu.

Armada Bilgisayar, 2021 cirosu 303.545.450 TL olan Ingram Micro Bilgisayar’ı satın alım için, 31.354.664 TL hisselerin devir bedelini, işlemlerin tamamlanmasının ardından ödeyecek.

Şirketin konuyla ilgili KAP üzerinden yaptığı açıklamanın tamamı şöyle;

Üretim Tesisindeki Grev Kararı Sonrası Hisseler Yüzde 5,90 Düştü Üretim Tesisindeki Grev Kararı Sonrası Hisseler Yüzde 5,90 Düştü

ingram

Şirket Yönetim Kurulumuz yapmış olduğu toplantıda, Şirketimizin Ingram Micro Bilgisayar ve Ticaret Limited Şirketi'nin hisselerinin %100'ünü satın almayı onaylamıştır. 

Ingram Micro Bilgisayar ve Ticaret Limited Şirketi'nin hissedarları da, hisselerin devir bedeli 31.354.664 Türk Lirası olarak mutabık kalmıştır. Hisse devir bedeli, hisse devri ile ilgili işlemlerin tamamlanmasından sonra ödenecektir.

 Ingram Micro Bilgisayar ve Ticaret Limited Şirketi bilgisayar donanımı, yazılımı ve bileşenlerinin dağıtımını yapmakta olup 2021 cirosu 303.545.450 Türk Lirası'dır. Dağıtımını yaptığı ana markalar Zebra, Symantec, Veritas, Honeywell, Solarwinds, Sophos, Microfocus, Forcepoint arasında yer almakta olup, bu satın almanın Şirketimizin faaliyetlerine, ürün portföyüne ve finansal durumuna olumlu katkı sağlayacağını öngörmekteyiz.

Ayrıca Yönetim Kurulumuz "Armada" isminin "Ingram Micro Bilişim Sistemleri Anonim Şirketi" olarak değiştirilmesine karar vermiş olup, bu değişiklik Genel Kurul'un ve yasal mercilerin onayına tabidir.

Sürece ilişkin olarak ortaya çıkabilecek gelişmeler hakkında kamuoyu tarafımızca bilgilendirilecektir.