Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında bugün (10 Ocak) seans bitiminde, 5 hisseye yarından geçerli olmak üzere, 10 Şubat tarihine kadar kısıtlama kararı geldi.  Adel Kalemcilik #ADEL paylarında ise, brüt takas kısıtlaması uygulanacak.

5 hisseye açığa satış ve kredili işlem kısıtlaması

Kredili işlem ve açığa satış kısıtlaması getirilen şirketler, Burçelik Bursa Çelik (BURCE), Emek Elektrik Endüstrisi (EMKEL), Flap Kongre Toplantı Hizmetleri (FLAP), Gedik Girişim Sermayesi (HUBVC) ve Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (NUGYO) oldu.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Holding Şirketinin Ortağı Sermayesini 900 Milyon TL'ye Çıkardı Holding Şirketinin Ortağı Sermayesini 900 Milyon TL'ye Çıkardı

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında BURCE.E, EMKEL.E, FLAP.E, HUBVC.E ve NUGYO.E payları 11/01/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 10/02/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Adel Kalemcilik Brüt Takas Kısıtlaması #ADEL

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ADEL.E paylarında 11/01/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 10/02/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.