Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 4 Temmuz 2024 Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 4 Temmuz 2024

Kordsa Teknik Tekstil #KORDS, uçakların kabin içi aksamlarında kullanılmak üzere özel olarak ürettiği epoksi bazlı ürünleri, küresel havacılık endüstrisinin lider oyuncularından FACC AG şirketine tedarik edeceğini duyurdu.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, ticari işbirliği anlaşmasının imzalandığı belirtildi.

KORDS tarafından yapılan açıklamada, epoksi bazlı ürünlerin, kabin içi aksamlarda fenolik bazlı uçucu kimyasalların yerini alarak, hem çalışan sağlığına hem de yolcu güvenliğine katkı sağladığı ifade edildi.

Açıklamada, ayrıca tedarik edilecek ürünlerin toplam değerinin ilerleyen süreçlerde belirleneceği, siparişlerin finansal tabloları önemli derecede etkilemesi durumunda ayrıca duyurulacağı da bildirildi.

KORDS tarafından yapılan KAP açıklaması şöyle:

"Şirketimiz uçakların kabin içi aksamlarında kullanılmak üzere özel olarak üretilecek epoksi bazlı ürünlerin, küresel havacılık endüstrisinin lider oyuncularından FACC AG şirketine tedarik edilmesine ilişkin olarak ticari işbirliği anlaşmasını imzalamıştır.

Sözleşme kapsamındaki ürünler, kabin içi aksamlarda, fenolik bazlı uçucu kimyasallardan epoksi bazlı kimyasallara geçişin öncülüğünü yaparak hammadde üretiminden nihai ürün geliştirilmesine kadar geçen birçok farklı süreçte zararlı kimyasalların ortaya çıkmasını önlemekte ve çalışan sağlığına önemli katkılar sunmaktadır. Diğer yandan, havacılık endüstrisinin en önemli ve zorlu kriterlerinden biri olan yanmazlık konusunda yüksek performans göstermekte ve uçaklarda meydana gelebilecek olası yangın ve ateşli kazalarda yolcu güvenliğini üst düzeyde sağlamaktadır.

Sözleşme kapsamında tedarik edilecek ürünlerin toplam değeri ilerleyen süreçlerde belirlenecektir. Siparişlerin toplam parasal değeri, finansal tabloları önemli derecede etkileyecek ölçüde olması durumunda ayrı bir özel durum açıklaması ile kamuoyu ile paylaşılacaktır."