Barem Ambalaj #BARMA, Konya Ereğli’de kağıt üretim tesisinin yanında bir enerji santrali kurmak için Murel Yatırım İnşaat A.Ş. ile sözleşme imzaladığını duyurdu.

Son Halka Arza Yoğun Talep! Yatırım Şirketleri Sırada Son Halka Arza Yoğun Talep! Yatırım Şirketleri Sırada

Şirket, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) verdiği ön lisans izni sonrasında, 37.650 MWh mekanik gücünde (32 MWh elektriksel güç) kapasiteli kojenerasyon tesisi kurulumu için 31 milyon dolarlık bir anlaşma yapıldığını bildirdi.

Açıklamada, enerji santralinin kurulum, devreye alma ve test süreçlerinin 21 ayda tamamlanacağı ve kağıt üretim tesisinin enerji ihtiyacını karşılayacağı belirtildi.

BARMA, enerji santralinin hem elektrik hem de ısı üreteceğini ve böylece hem verimliliği hem de çevre dostu olacağını kaydetti.

BARMA tarafından yapılan KAP açıklaması şöyle:

"Yatırımı devam etmekte olan Konya Ereğli Kağıt üretim tesisinde kurulumuna karar verilen enerji santrali ön lisansı izni için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)'ya yapmış olduğumuz TLP-01401145 No'lu ön lisans başvurumuzun onayından sonra yürürlüğe girmek üzere, Şirketimiz ile Murel Yatırım İnşaat A.Ş. arasında 37,650 MWh mekanik gücünde (32 MWh elektriksel güç)  kapasiteli Kojenerasyon Tesisi kurulum, devreye alma ve test süreçleri için 21 ayda devreye alma koşulu ile 31.000.000 USD (otuzbirmilyondolar) tutarında sözleşme imzalanmıştır.

Saygılarımızla,"