Bist 100 Endeksi haftanın ikinci işlem günü salı gününde yüzde 0,63’luk değer artışı ile 5124,25 seviyesinden günü tamamlarken 5,000 seviyesinin üzerinde ikinci işlem gününü de tamamladı.

Borsa İstanbul bugün en yüksek 5143,53 seviyesini test ederken en düşük 5082,05 puanı görerek kapattı.

Borsa İstanbul’da, fiyat istikrarsızlığı ve orantısız işlemlere izin vermemektedir. Borsa İstanbul, yatırımcıyı korumak için tedbir önlemleri almaya devam etmekte.

Borsa İstanbul, aşırı volatil hareketlere izin vermemesi kapsamında borsada işlem gören dört hisseye tedbir kararı aldığını duyurdu.

  • Borsa İstanbul tarafından tedbir koyulan hisseler''CRDFA, EDIP, HEDEF , LIDER '' oldu.

CRDFA Hissesine Tedbir Kararı Alındı

Borsa İstanbul'da tebdir kararı alınan hisselerden olan ''CRDFA'' bugün yüzde 10 düşüşle 4,32 TL'den tamamladı. Hisse gün içinde en yüksek 4,86 lirayı test ederken en düşük 3,89 lirayı gördü.

Creditwest Faktoring A.Ş. (CRDFA) Faaliyeti Nedir ?

Gıda, turizm, otomotiv endüstrisi, tekstil, kimya, tüketim malları, inşaat, kağıt ve ormancılık ürünleri dahil çeşitli sektörlerde kullanılan yurtiçi, ithalat ve ihracat gibi faktoring hizmetleri sunmaktadır. Yurtiçi, ithalat ve ihracat gibi çeşitli tiplerde faktoring hizmetleri sunmaktadır.

EDIP Hissesine Tebdir Kararı Alındı

Borsa İstanbul'da tebdir kararı alınan hisselerden olan ''EDIP'' bugün  yüzde 10 yükselişle 7,81 TL'den tamamladı. Hisse gün içinde en yüksek 7,81 lirayı test ederken en düşük 6,87 lirayı gördü.

13 Haziran 2024 Günün Önemli Şirket Haberleri 13 Haziran 2024 Günün Önemli Şirket Haberleri

 Edip Gayrimenkul Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş. Faaliyeti Nedir ?

1971 senesinde EDirne İPlik Sanayi ve TicaretA.Ş. adı ile kurulan şirket, daha sonra yatırımın İstanbul'da yapılması kararına bağlı olarak EDİP İplik Sanayi ve Ticaret A.Ş. adını aldı. 1975 yılı sonlarına doğru ikinci 25.000 iğlik yatırımın devreye alınmasıyla toplam Ring İplik iğ sayısı 50.000 iğe ulaştı 1970 li yıllarda İhracata yönelen şirket, Türkiyenin sayılı İhracatcıları arasında yer alarak çeşitli madalyalarla ödüllendirildi. 1983 yılında ilk grup, 1984 yılında da ikinci grup Büküm makineleri devreye alındı.1989 yılında boyalı elyaftan ticari anlamda Melanj İplik üretimine başlandı. 1990 yılında Halka açılma işlemi tamamlandı ve Edip Hisse Senetleri BIST (eski adı İMKB) 'de işlem görmeye başladı. 1992  yılında yeni ürün olarak Dikiş İpliği piyasaya sunuldu. 1995  yılında ilk parti Fantazi Büküm makineleri devreye alındı. İlave İplik Boya makinelerinin ve Kojenerasyon (Doğalgazdan Elektrik Üretimi) tesisinin siparişi verildi. Lüleburgazda fabrika yapımı için 288.300 m2 arsa satın alındı ve inşaat çalışmalarına başlandı. 1996 yılı Aralık ayında Onursal Başkanımız Sayın Rüştü Akın vefat etti. 1998 yılı sonlarında 2. Fabrikamız olarak Lüleburgaz Tesisleri işletmeye alındı. 2003 yılı Haziran ayında TSE 'den ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi belgesi alındı. 2004 yılının ortalarında İstanbul işletmemizin taşınması amacıyla Lüleburgaz'daki arazimizde ek inşaatın yatırımına başlandı.

borsa-istanbuldan-tedbir-karari-alindi

HEDEF Hissesine Tedbir Kararı Alındı

Borsa İstanbul'da tebdir kararı alınan hisselerden olan ''HEDEF'' bugün yüzde 9,98 yükselişle 23,64 TL'den tamamladı. Hisse gün içinde en yüksek 26,42 lirayı test ederken en düşük 23,64 lirayı gördü.

Hedef Holding A.Ş. Faaliyeti Nedir ?

Bireysel ve kurumsal yatırımcılara hizmet veren geniş yetkili aracı kurumdur. Bireysel ve kurumsal yatırımcılara, sermaye piyasası araçlarının alım – satım aracılığının yanı sıra, yatırım danışmanlığı, portföy yönetimi ve kurumsal finansman hizmetleri de sunmaktadır.

LIDER Hissesine Tedbir Kararı Alındı

Borsa İstanbul'da tebdir kararı alınan hisselerden olan ''LIDER'' bugün yüzde 10 düşüşle 121,50 TL'den tamamladı. Hisse gün içinde en yüksek 143,50 lirayı test ederken en düşük 121,50 lirayı gördü.

LDR Turizm A.Ş. Faaliyeti Nedir ?

Kübilay Adıgüzel tarafından kurulan firmamız; eğitimli, disiplinli ve genç kadrosuyla, sektörde yaşanan kaliteli hizmet açığını kapatmayı amaçlayarak modern, hızlı ve güvenli hizmet anlayışı için çalışmaktadır. 14 araçlık filomuzla, personel taşımacılığı, öğrenci taşımacılıgı, VIP transfer ve turizm taşımacılığı alanlarında profesyonel kadromuzla beraber sektörümüzde emin adımlarla ilerliyoruz. Araçlarımız düzenli olarak yenilenerek, her zaman son model, kaliteli ve güvenli araçlarla hizmet vermekteyiz. Şu anda filomuzda bulunan araçlar 2013-2016 model; Mercedes Sprinter, Crafter WW, Isuzu Nova, Otocar Sultan, Mitsubshi Prestij gibi araçlardan oluşmaktadır. Hizmet verdiğimiz bütün alanlarda güvenlikten asla ödün vermeden, müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutarak çalışıyoruz. Tüm yolcularımız yüksek teminatlı ferdi kaza sigortası ile sigortalanmaktadır. Özellikle öğrenci taşımacılığı konusunda büyük bir özen ve dikkat göstermekteyiz. Çünkü insanlar en değerli varlıklarını; çocuklarını bizlere emanet ediyorlar. Ailelerin gönül rahatlığı ile çocuklarını bizlere teslim etmeleri, bizim en büyük kazancımızdır. Bu nedenle hizmet verdiğimiz tüm müşterilerimiz gibi velilerimiz de 7 gün 24 saat bizlere ulaşıp çocukları hakkında bilgi alabilmektedirler.

Editör: Ece Çavuşlu