Tedbir kararı getirilen hisseler, Sönmez Pamuklu (SNPAM), CEO Event Medya (CEOEM), Hateks Hatay Tekstil (HATEK), İhlas Gazetecilik (IHGZT), Niğbaş Niğde Beton (NIBAS), Özsu Balık Üretim (OZSUB), Yeşil GYO (YGYO) oldu.

Borsada bu hafta en çok kazandıran hisseler Borsada bu hafta en çok kazandıran hisseler

borsa istanbuldan 7 hisseye kısıtlama

6 Hissede Açığa Satış ve Kredili İşlem Kısıtlama

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında CEOEM.E, HATEK.E, IHGZT.E, NIBAS.E, OZSUB.E ve YGYO.E payları 08/12/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 06/01/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

SNPAM Paylarında Emir Paketi Tedbiri

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında SNPAM.E payları 08/12/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 06/01/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.