Şirket Hisselerinde Milyonluk Alım Yapıldı Şirket Hisselerinde Milyonluk Alım Yapıldı

Forte Bilgisayar şirketine, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi kapsamında bir hisseye 1 ay boyunca 'Emir paketi tedbiri' uygulanmasına karar verildiği duyuruldu.

Forte Bilgi Iletisim Teknolojileri Ve Savunma Sanayi AS(FORTE) hissesine 18 Ağustos 2023 seans sonuna kadar 'Emir paketi tedbiri' uygulanmasına karar verildiği açıklandı.

KAP Açıklaması

"Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında FORTE.E payı 19/07/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 18/08/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. 

Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir." açıklamalarında bulunuldu.