Türkiye'de bugün 27 Mart 2024 Çarşamba tarihi itibariyle Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP)'a yapılan açıklamaya göre Bülbüloğlu Vinç Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BVSAN) yeni iş ilişkisini duyurdu.

BVSAN tarafından gelen açıklama da, sermayesinin yüzde 85'ine sahip olunan Bülbüloğlu Çelik Endüstri Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin yurt içerisinde bir firma ile İskenderun'da ki özel endüstriyel tesisin üretimi ve teslimatı için de 13 milyon 862 bin 868 USD (KDV) dahil tutarlı yeni sözleşmeyi resmen imzaladı.

Teknoloji Şirketi İhale Sözleşmesine İmzaları Attı! Teknoloji Şirketi İhale Sözleşmesine İmzaları Attı!

Yapılan anlaşma gereği de bu işin teslim tarihi de Ekim 2024 olarak açıklandı. 

BVSAN'DAN YENİ İŞ ANLAŞMASI

Bülbüloğlu Vinç Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BVSAN) tarafından KAP'a yapılan açıklama da aşağıda ki ifadelere yer verildi:

"Sermayesinin %85’ine sahip olduğumuz Bülbüloğlu Çelik Endüstri Sanayi ve Ticaret A.Ş,  yurt içinde bir firma ile İskenderun’daki özel endüstriyel tesisinin  üretimi ve  teslimi için 13.862.868.-   USD (KDV Dahil)  tutarında yeni bir sözleşme imzalamıştır. Söz konusu işin teslim tarihi Ekim 2024 olarak belirlenmiştir" 

ANLAŞMA SONRASI HİSSE TAVAN OLDU

Bülbüloğlu Vinç Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından bugün açıklanan KAP bildirimi sonrasında şirket yeni iş anlaşmasıyla beraber hissede an itibariyle bugün tavan oldu.

Hissenin fiyatı 107,30 TL'ye kadar yükseldi. 

Geçtiğimiz yıl içerisinde halka arz edilen ve arz sonrasında da tavan serisiyle beraber de ciddi yükseliş kaydeden BVSAN hissesi de Mayıs sayı genel seçim etkisiyle halka arz fiyatına geri düşmüştü. Seçim sonrası da borsayla beraber ralliye kalan BVSAN'da son olarak 100 TL'ye kadar çıkarken şimdilerde ise tekrardan durağan seviyeye geçti.

Şirketin iş anlaşmaları sonrası hisse fiyatı yükselirken etkisinin piyasa kapanışına kadar da devam etmesi bekleniyor.

Hissenin 31 Mart seçimleri sonrasında da 100 TL seviyesinde destek noktası olması sonrasında ise tekrardan yükselişini sürdürerek yılın ikinci yarısına da 130 TL seviyelerinde girmesi planlanıyor.

Editör: Umut Köse