Bu yılın ilk yarısında konsolide bazda cirosu geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 147 oranında yükselen, kaliteli, şık ve konforlu giyimin öncü markalarından Dagi’nin toplam net karı 16 milyon TL’ye çıktı. Şirketin bu yılın ikinci çeyreğindeki konsolide ciro büyümesi ise geçen yılın ikinci çeyreğine oranla yüzde 201 oldu. Söz konusu büyümede son iki yılda mağaza ve e-ticaret kanallarına yapılan yatırımlar etkili oldu.

Tekstil sektöründe yaklaşık 40 yıldır hizmet veren Dagi, yılın ilk yarısını konsolide olarak 16 milyon TL net karla tamamladı. Toplam cirosu geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 147 artışla 225 milyon TL’ye ulaşan şirketin, ikinci çeyrek ciro büyümesi ise yüzde 200’ü aştı.

dagi büyüme

Dagi’nin son dönemdeki bu güçlü ciro artışında tedarik zinciri ve lojistik yönetiminde altyapı yatırımları, yurtdışında kurduğu güçlü pazaryeri iş birlikleri etkili oldu. Son iki yılda online cirosunu 5 katına çıkaran şirket, ulaşılabilir kaliteli ve global moda trendlerine uygun ürünlerini yenilikçi bir yaklaşımla birleştirdiği mağaza yatırımları, artan iletişim faaliyetleri ile toplam perakende satışını 35 milyon TL’den 164 milyon TL’ye çıkardı.

22 Nisan Şirket ve Borsa Haberleri 22 Nisan Şirket ve Borsa Haberleri

Yatırımlar Avrupa, Afrika ve Ortadoğu merkezli devam edecek Yenilenen koleksiyonları ve 22 ülkeye ulaşan satış kanalları ile önemli pazarlarda bilinirliğini artırmaya devam eden, karlı operasyonel büyümesini pandemi döneminde de yatırımlarına devam ederek sürdüren Dagi’nin CEO’su Barış Düzel, yurt içinde 109, yurt dışında ise 24 mağazaya ulaştıklarını, sürdürülebilir yatırımlarının Avrupa, Afrika ve Ortadoğu pazarlarında devam edeceğini söyledi.

Düzel, “Dagi olarak sürdürülebilir büyümeyi önceliklendirerek hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hedeflerimizi her ara değerlendirmelerimizde daha ileriye taşıyarak güncelliyoruz. Koleksiyonumuzun genişliği, kalitesi ve moda seviyesine çok güveniyoruz, yeni pazarlarda müşterilerimizin olumlu tepkileri bize cesaret veriyor.

Önümüzdeki dönemi markamız için bir fırsat olarak görüyoruz. Yeni ülkelerle birlikte operasyonlarımızı genişleterek, Dagi kalitesine daha çok kullanıcının ulaşmasını sağlayacağız” dedi.