CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (CWENE) enerji şirketi bugün yapmış olduğu anlaşmanın detaylarını yatırımcısına duyurdu. Dün 3 Milyon dolarlık anlaşmayı yatırımcısına duyuran enerji şirketi bugün ise 83 milyon liralık iş anlaşması imzaladığını yatırımcısına duyurdu.

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (CWENE) tarafından 30 Ocak 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yeni iş ilişkisi hakkında açıklamalar yapıldı.

KAP Açıklaması

Enerji şirketi tarafından yapılan KAP açıklamasında, ''Şirket ile yurt içerisinde yerleşik bir müşteri arasında arazi tipi güneş enerjisi santrali kurulumu gerçekleştirmek amacıyla KDV hariç toplam 2.758.275,00 USD (İkiMilyonYediYüzElliSekizBinİkiYüzYetmişBeşAmerikanDoları) (Sözleşme imza tarihi itibariyle bu tutar, TCMB Döviz alış USD/TL kuru ile KDV hariç toplam 83.534.082,55 TL’dir) tutarında sözleşme imzalandığı belirtildi. Sözleşme kapsamında söz konusu projenin 2024 yılı üçüncü çeyreğinin sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.'' denildi.

Şirket Dün De 3 Milyon Dolarlık Anlaşma Duyurmuştu

Enerji şirketi dün açıkladığı 3 Milyon dolarlık iş anlaşmasını yatırımcısına KAP aracılığıyla şöyle duyurmuştu; 

7 Haziran 2024 Borsada Günün Önemli Güncel Şirket Haberleri 7 Haziran 2024 Borsada Günün Önemli Güncel Şirket Haberleri

''Şirketimiz ile Ula Hayvancılık İnşaat Tarım Gıda Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi arasında imzalanan 11.01.2023 Tarihli 3.462.000,00 USD (ÜçMilyonDörtYüzAltmışİkiBinAmerikanDoları) toplam bedelli sözleşme kapsamında, Diyarbakır ilinde yer alan çatı tipi güneş enerjisi santrali projesinin ilgili resmi kurum tarafından kabulü yapılarak devreye alınmıştır ve santral elektrik üretimine başlamıştır.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur'' denildi.

Editör: Ece Çavuşlu