Eylül ayının sona ermesinin ardından, yatırımcılar Ekim ayında temettü dağıtacak şirketleri merak etmeye başladı.

2023 yılı boyunca Ekim ayı için kar payı dağıtım tarihleri belirleyen şirketleri sizler için derledik. İşte Ekim ayında temettü verecek paylar ve detayları.

Ekim Ayında Temettü Ödemesi Yapacak Hisseler

Park Elektrik Üretim #PRKME

Park Elektrik Üretim Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (PRKME), 3 Ekim tarihinde pay başına net 1.0278 TL tutarında kar payı ödemesi gerçekleştirecek. Ekim ayının ilk haftasında hissedarlarına ödemeye yapacak olan PRKME hissesinin temettü verimi ise yüzde 7,90 olarak kaydediliyor.

prkme-temettu

Bizim Toptan Satış Mağazaları #BIZIM

Bizim Toptan Satış Mağazaları A.Ş. (BIZIM), Ekim ayının ikinci haftasında yatırımcılarına ödeme yapacak olan ilk şirket olarak öne çıkıyor. Yapılacak kar payı dağıtımına ilişkin KAP'a yapılan bildirime göre, hissedarlara net 0,7500 TL temettü ödenecek. Temettü ödemesi 9 Ekim tarihinde gerçekleşecek. Şirketin temettü verimi ise yüzde 3,27 olarak belirtiliyor.

bizim-temettu

Platform Turizm #PLTUR

Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (PLTUR), Ekim ayının ikinci haftasında yatırımcılarına kar payı ödeyecek son şirket olacak.

10 Ekim tarihinde hisse başına net 0.0582 TL ödemede bulunacak olan firmanın temettü verimliliği ise yüzde 0,41 olarak vurgulanıyor.

pltur-temettu

Duran Doğan #DURDO

Duran Doğan Basım ve Ambalaj Sanayi A.Ş. (DURDO), 17 Ekim tarihinde 2023 yılının 3. taksit kar payı ödemelerini gerçekleştirecek. DURDO, yatırımcılarına net 0.1440 TL kar payı ödeyecek. Ödenecek kar payının ardından hissenin temettü verimi yüzde 1,45 olacak.

Bayram Öncesinde 7 Şirket Bedelsiz Sermaye Artırımına Gidiyor! Bayram Öncesinde 7 Şirket Bedelsiz Sermaye Artırımına Gidiyor!

durdo-kar-payi

Yükselen Çelik #YKSLN

17 Ekim günü temettü verecek bir diğer şirket ise  Yükselen Çelik A.Ş. (YKSLN) olarak öne çıkıyor. Şirket hissedarlarına net 0.0900 TL ödeme yapacak. Hissenin temettü verimi yüzde 0,82.

yksln-temettu

Makim Makina #MAKIM

Makim Makina Teknolojileri San. Tic. A.Ş (MAKIM), yatırımcılarına pay başına 0.1491 TL temettü ödemesi yapacak. Kar payının tarihi ise 18 Ekim olarak belirlendi. Temettü verimi ise yüzde 0,78 olarak kaydedildi.

kar-payi-haftasi

Vakıf Menkul Kıymet #VKFYO

Tarihi 25 Ekim olarak açıklanan VKFYO temettü dağıtımının miktarı ise 0.0367 TL olarak belirlendi. Yüzde 0,09 temettü verimine sahip şirketin kar payı dağıtımını, yatırımcıları merakla bekliyor.

ekim-temettu

Gür-Sel Turizm #GRSEL

27 Ekim günü tam 3 şirket yatırımcılarına temettü ödemeleri gerçekleştirecek. Bu tarihte ilk kar payı verecek olan şirket, GRSEL olarak öne çıkıyor. Hisse, yatırımcılarına pay başına net 0.0882 TL kazandıracak. Hissenin temettü verimi ise 0,55.

ekim-temettu-takvimi

Osmanlı Yatırım #OSMEN

27 Ekim günü hissedarlarını sevindirecek bir diğer şirket ise OSMEN. Şirket, 3.taksit temettü ödemeleri için hisse başına net 0.2589 TL dağıtacak. OSMEN'in temettü verimi ise yüzde 1,60 olarak belirleniyor.

osmen-temettu

SDT Uzay #SDTTR

Net 0.3484 TL kar payı ödemesi yapacak olan SDTTR, 2023 yılındaki 2. taksit temettü ödemesini yapacak. Yüzde 1,20 oranındaki temettü verimi ise dikkat çekiyor. Kar payı dağıtımları 27 Ekim tarihinde gerçekleşecek.

sdttr-kar-payi

Özsu Balık #OZSUB

Eylül ayının son haftasında pay sahiplerine, 2. taksit nakit temettü dağıtımı gerçekleştiren OZSUB. Her pay için net 0,0596532 TL ödemişti. Bu ayın son günü olan 31 Ekim tarihinde ise hisse başına net 0.0746 TL'lik 3. taksit kar payı ödemesi yapacak. Hisse, yüzde 1,87 temettü verimine sahip.

ozsub-balik-temettu

ozsub-temettu-1