CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. #CWENE, yeni bir anlaşmaya imza attı.

KAP'ta yapılan açıklamaya göre, CWENE'nin müşterilerinden olan Sunteks Dokuma Boya Apre Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile sözleşme yaptığını duyurdu.

Yapılan açıklamada, anlaşmanın KDV hariç 7.436.000 dolar bedelinde olduğu ve Ağrı İlinde yer alan bir araziye 7500 kWe kapasiteli güneş enerjisi santrali (GES) kurulumu konusunda yapıldığı vurgulandı.

Sözleşme bedelinin 2.820.034 dolarlık kısmının ödemesinin yapıldığı ve kalan ödemelerin, hak ediş usulüne göre gerçekleştirileceği belirtildi.

Söz konusu projenin, 2024 yılının 3.çeyreğinin sonuna kadar tamamlanması planlanmaktadır.

KAP Açıklaması

Güneş Enerjisi Santrali (GES) sözleşmesine ilişkin #CWENE tarafından KAP'a yapılan açıklama ise şu şekilde:

Savunma Sanayi Devi Milyon Dolarlık Projeyi Duyurdu Savunma Sanayi Devi Milyon Dolarlık Projeyi Duyurdu

"Şirketimiz ile müşterimiz Sunteks Dokuma Boya Apre Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi arasında, Ağrı İlinde yer alan bir araziye 7500 kWe kapasiteli güneş enerjisi santrali kurulumu konusunda toplam KDV hariç 7.436.000,00 USD (YediMilyonDörtYüzOtuzAltıBinAmerikanDoları) (Sözleşme imza tarihi itibariyle bu tutar, TCMB Döviz alış TL/USD kuru ile KDV hariç toplam 198.764.280TL’ dir.) tutarlı güneş enerjisi santrali kurulumu sözleşmesi imzalanmıştır. Sözleşme bedelinin 2.820.034,20 USD (İkiMilyonSekizYüzYirmiBinOtuzDörtAmerikanDolarıYirmiSent)’lik kısmının ödemesi yapılmış olup Şirketimize yapılacak kalan ödemeler, hak ediş usulüne göre gerçekleştirilecektir. Söz konusu projenin, 2024 yılının 3.çeyreğinin sonuna kadar tamamlanması planlanmaktadır.  

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."