Enerya Enerji A.Ş. (ENERY) tarafından 1 Mart 2024 tarihinde (bugün) Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimdeDoğal Gaz Dağıtım Şebekesi Satış İhalesi hakkında açıklamalar yapıldı. Enerya enerji şirketi tarafından yapılan açıklamalarda, Şirketin %49, Şirketin hakim ortağı Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım Enerji ve Yatırım Anonim Şirketi’nin %51 oranında pay sahibi olduğu A Doğal Gaz ve Elektrik A.Ş. tarafından alınan 01.03.2024 tarih ve 2024/05 sayılı Yönetim Kurulu Kararı ile Enerji Piyasası Denetleme Kurumu (EPDK) tarafından yapılacak aşağıdaki ihalelere katılmak için 01.03.2024 (bugün) tarihinde EPDK’ya yeterlilik başvurusunda bulunduğu belirtildi.

KAP Açıklaması

Şirket tarafından yapılan KAP açıklamasında,

Borsa Güne Alıcılı Ve Yüksek Başladı Borsa Güne Alıcılı Ve Yüksek Başladı

''Şirketimizin %49, Şirketimizin hakim ortağı Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım Enerji ve Yatırım Anonim Şirketi’nin %51 oranında pay sahibi olduğu A Doğal Gaz ve Elektrik A.Ş. tarafından alınan 01.03.2024 tarih ve 2024/05 sayılı Yönetim Kurulu Kararı ile Enerji Piyasası Denetleme Kurumu (EPDK) tarafından yapılacak;

•   İnegöl Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Doğal Gaz Dağıtım Şebekesinin Satış İhalesi,

•  Armagaz Arsan Marmara Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’nin Doğal Gaz Dağıtım Şebekesinin Satış İhalesi ve

•  Çordaş Çorlu Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’nin Doğal Gaz Dağıtım Şebekesinin Satış İhalesine

katılmak için 01.03.2024 (bugün) tarihinde EPDK’ya yeterlilik başvurusunda bulunulduğu hususu Şirketimize bildirilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.'' denildi.

Editör: Ece Çavuşlu