Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 17 Temmuz 2024 Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 17 Temmuz 2024

Limak Doğu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. (LMKDC) tarafından 1 Mart 2024 tarihinde (bugün) Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Ergani Çimento Fabrikası hakkında açıklamalar yapıldı. Şirket geçtiğimiz aylarda halka arz olmuştu, halka arz sonrasında yapılan milyarlık satın alımın detayları KAP aracılığıyla yatırımcılara duyuruldu.

Şirketin halka arz izahnamesinin “Halka arzın gerekçesi ve halka arz gelirlerinin kullanım yerleri” başlıklı 28.2 sayılı bölümünde bahsedildiği üzere, Limak Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile 30 Ocak 2024 tarihinde imzalanan ve detayları şirketin halka arz izahnamesinde paylaşılan Ergani Devir Sözleşmesi hükümleri kapsamında, Ergani Çimento Fabrikası’nın tam 2.472.000.000 TL bedel karşılığında 1 Mart 2024 tarihinde devralındığı belirtildi. Bahsi geçen bedelin karşılanmasında halka arz gelirleri ve şirketin mevcut kaynakları kullanıldı.

KAP Açıklaması

Şirket tarafından yapılan KAP açıklamasında, 

''Şirketimizin halka arz izahnamesinin “Halka arzın gerekçesi ve halka arz gelirlerinin kullanım yerleri” başlıklı 28.2 sayılı bölümünde bahsedildiği üzere, Limak Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile 30 Ocak 2024 tarihinde imzalanan ve detayları şirketimizin halka arz izahnamesinde paylaşılan Ergani Devir Sözleşmesi hükümleri kapsamında, Ergani Çimento Fabrikası 2.472.000.000 TL bedel karşılığında 1 Mart 2024 tarihinde devralınmıştır. Bahsi geçen bedelin karşılanmasında halka arz gelirleri ve şirketin mevcut kaynakları kullanılmıştır.'' denildi.

Editör: Ece Çavuşlu