1995 yılında Türkiye'de kurularak faaliyetlerine başlayan Fade Gıda A.Ş. şirketi tarafından bugün KAP'a yapılan açıklama da ABD market zinciri Walmart'a dev ihracat için anlaşma sağlandığı açıklandı. Fade Gıda son dönemlerde ki ihracat anlaşmalarını artırırken yatırımcısını da sevindiren haberler piyasalarda yer alıyor.

Fade Gıda faaliyetlerini hızlandırarak üretim hacmini her yıl bir üst seviyelere ulaştırırken; AB ülkeleri ve ABD başta olmak üzere; Kanada, İsrail, Brezilya, Arjantin ve  Meksika  ile birlikte, 22 Ülke’ye ihracat gerçekleştirmektedir. 2012 yılında yaptığı tam otomasyonlu, bilgisayar kontrollü ve meteoroloji istasyonlu akıllı seraları ile de, sektörde hızla büyüyüp, işin zirai kısmında da GDO’suz tohumlardan elde edilen fide üretimi işine girmiştir. 

FADE GIDA'DAN WALMART'LA DEV ANLAŞMA

Fade Gıda Yatırım San. Tic. A. Ş. şirketi tarafından KAP'a yapılan açıklama da aşağıda ki ifadelere yer verildi:

"Şirketimiz Fade Gıda Yatırım San.Tic.A.Ş. , Amerika da yerleşik müşterisi vasıtasıyla, ABD merkezli Walmart market zincirine kurutulmuş domates ihracaatı ile ilgili ön görüşmeyi gerçekleştirmiş ve genel prensipte anlaşmıştır.

 Bu görüşmeye istinaden ilk deneme sevkiyatı yakın bir tarihe gerçekleştirilecek olup; teslim sonucunda  mutabık kalındığı takdirde Walmart'ın bir yıllık kurutulmuş domates ihtiyacına yönelik karşılıklı olarak sözleşme imzalanacaktır." denildi.

ABD'de 2 milyon 300 bin çalışanı olan Walmart mağazalarında artık kurutulmuş domates gibi birçok gıda ürünleri de Fade Gıda tarafından sağlanmış olacak.

2,2 Milyar TL'lik Dev Alım Yapıldı! Yatırım Şirketinin En Çok Aldığı Hisseler 2,2 Milyar TL'lik Dev Alım Yapıldı! Yatırım Şirketinin En Çok Aldığı Hisseler

Walmart Inc. Sam Walton tarafından kurulmuş dünya çapında şubeleri olan bir Amerikan perakende satış yapan mağazalar zinciridir. Amerika Birleşik Devletleri'nin birçok eyaletinde şubeleri vardır. Şubelerin hemen hemen çoğunda Türkiye'den ihraç edilen ürünler de yer alırken bir yenisi de Fade Gıda anlaşmasıyla gerçekleşmiş oldu.

Editör: Umut Köse