Borsa İstanbul’da haftanın son işlem günü, 2 hisseye kısıtlama geldi. Uygulanacak olan kısıtlamalar, Pazartesi’den itibaren 1 ay süreyle geçerli olacak.

Yapılan açıklamada, 1 hissede “Açığa satış ve kredili işlem yasağı ve brüt takas”, diğer hissede ise “Tek fiyat işlem yöntemi” uygulanacak.

Hissedarlarına Yüzde 100 Bedelsiz Pay Dağıtma Kararı Aldı Hissedarlarına Yüzde 100 Bedelsiz Pay Dağıtma Kararı Aldı

bist 2 hisse kısıtlama-2

Smart Güneş Teknolojileri #SMRTG

Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi'nin 5. ve 6. maddelerindeki hükümler çerçevesinde, Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında, piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SMRTG.E) payında 06/02/2023 tarihinden itibaren 1 ay süreyle "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı" ve "Brüt Takas" tedbirleri uygulanacaktır.

Rodrigo Tekstil #RODRG

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında RODRG.E payları 06/02/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 03/03/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecektir. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbirleri) tek fiyat işlem yöntemi tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.