Şirket, geçen yıl Kasım ayında borsada işlem görmeye başladıktan sonra elde ettiği gelirleri yeni yatırımlara yönlendirdi.

agrotech-agrot-sirket-kuruyor

Bu ayın başlarında başka bir şirket satın almak için görüşmelere girdiğini duyuran Agrotech, küresel pazarda büyümek için Dubai’de şirket açma kararı aldığını bildirdi.

Milyarlık Marka İçin Yeni Şirket Satın Alındı

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamada, Grid Teknoloji LTD. ile Dubai’de Birleşik Arap Emirlikleri’nin önde gelen kuruluşlarından Turkish Business Council tarafından organize edilen büyük bir ihaleye katılım sağlandığı ve uluslararası alanda önemli gelişmeler kaydedildiği ifade edildi.

Agrotech Yönetim Kurulu'nun aldığı kararın detaylandırıldığı açıklamada, ürün çeşitliliğini artırmanın yanında yeni pazarlara girmek ve uluslararası işbirlikleri oluşturmak için çalıştıkları belirtildi.

Bu doğrultuda 1 Milyar TL karşılığında satın aldıkları HÜNNAP markasını dünya pazarına sunmak için Dubai’de Agrotech Global adlı yeni bir şirket kurmaya karar verdikleri açıklandı.

AGROT Hisseleri Yükselmeye Devam Ediyor

Şirketin AGROT koduyla Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri, 2023 yılının Kasım ayında 5,73 TL’den işleme başladıktan sonra hızlı bir yükseliş yaşadı.

Aylık yüzde 100’ü aşan bir artış gösteren hisseler, bugün yaşanan düşüşün ardından hemen toparlandı.

Yatırımcının gözde hisselerinden olan AGROT, 20 Şubat günü tekrar yükselişe geçerek TSİ 14.35 itibariyle yüzde 0,67’lik bir artışla 41,98 TL’den işlem görüyor.

AGROT hisseleri halka arzın ilk işlem günü olan 23 Kasım tarihinden bugüne kadar yüzde 705,76 yükseliş ile pay sahiplerini oldukça sevindirdi.

agrot-hisse-son-durum-1

Haftanın Son Gününde Şirketlerden Haberler Haftanın Son Gününde Şirketlerden Haberler

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.