7 Aralık tarihinde Borsa İstanbul'da #BİST işlem görmeye başlayan Çates Elektrik #CATES, ikinci işlem gününde de tavan fiyattan işlem görmeye devam ediyor.

Paylarını adet başına 57,15 TL'den halka arz eden CATES, toplamda 33.050.000 lotunu bireysel yatırımcılara ve şirket çalışanlarına eşit şekilde dağıttı.

İnfo Yatırım'ın konsorsiyum liderliğini yürüttüğü halka arza katılan yatırımcı sayısı ise 3.140.071 olarak açıklanmıştı. Ayrıca CATES halka arzında bireysel yatırımcılara kişi başı 7-8 lot hisse dağıtımı yapılmıştı.

1,8 Milyar TL halka arz büyüklüğüne ulaşan CATES'in tahsisat oranları şu şekildeydi:

  • Yurt içi bireysel yatırımcılara %70.03,
  • Şirket çalışanlarına %1,97,
  • Yurt içi kurumsal yatırımcılara %20.00,
  • Yurt dışı kurumsal yatırımcılara %8.00 oranında dağıtım yapılmıştı.

CATES Tavan Fiyattan İşlem Görmeye Devam Ediyor

Elektrik ve enerji sektöründe faaliyet gösteren CATES'in borsadaki yükselişi hız kesmeden devam ediyor. Borsa İstanbul'daki ikinci işlem günü olan 8 Aralık tarihinde 69,10 TL'ye ulaşan CATES, 57,15 TL'den halka arz edilmişti.

Yüzde 20,91 oranında bir kazanç sağlayan CATES, sekiz işlem günü boyunca tavan fiyattan işlem gördüğü taktirde, onuncu işlem gününün seans kapanışı itibariyle kazanç tablosu şu şekilde olacak.

SPK'dan İki Şirkete Onay Geldi: Oba Makarnacılık (OBAMS) Ve Alves Kablo (ALVES) Halka Arz Oluyor! SPK'dan İki Şirkete Onay Geldi: Oba Makarnacılık (OBAMS) Ve Alves Kablo (ALVES) Halka Arz Oluyor!

(Lot sayısı 8 olarak hesaplanmıştır)

CATES-kar-tablosu

CATES Tavanda Bekleyen Lot Sayısı

8 Aralık Cuma günü, saat 12.58 itibariyle CATES hissesinde tavanda alıcı bekleyen lot sayısı ise 20.297.520 olarak kaydediliyor.

CATES-tavanda-alici-bekleyen-lot-sayisi