107,50 TL fiyattan halka arz edilen #TARKM payları, 10 Ekim Salı günü saat 14.10 itibariyle tavan fiyat olan 679,80 TL'den işlem görüyor.

Halka arz fiyatına göre yüzde 532,37 yükseliş sağlayan Tarkim Bitki #TARKM payları yatırımcısını mutlu etmeye devam ediyor.

En fazla 2 lot dağıtım gerçekleşen halka arzda, pay başına 572 TL kar elde edildi. Halka arza katılım sağlayan yatırımcılar an itibariyle toplamda 1.144,60 TL kazanç sağladı.

Paylara Dördüncü Tedbir Duyuruldu

3 Ekim Salı günü #BİST tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yapılan açıklamada, #TARKM paylarına tek fiyat işlem tedbiri getirildiği duyurulmuştu.

Bu tedbir ile beraber şirket hisselerine uygulanan kısıtlamaların sayısı 4'e çıktı.

#TARKM hisselerine uygulanan tedbirler;

Kredili alım ve açığa satış: Bu tedbir, hisse senetlerinin kredili olarak alınmasını veya açığa satılmasını yasaklar. Bu şekilde, spekülatif işlemlerin önüne geçilmesi ve fiyat istikrarının sağlanması amaçlanır.

Brüt takas: Bu tedbir, hisse senetlerinin aynı gün içinde alınıp satılmasını engeller. Yani, hisse senetlerini alan yatırımcılar, ancak takas gününden sonra satış yapabilirler. Bu da, kısa vadeli al-sat işlemlerini sınırlayarak fiyat dalgalanmalarını azaltmayı hedefler.

Tek fiyat: Bu tedbir, hisse senetlerinin seans içinde sürekli olarak işlem görmesini değil, belirli zaman aralıklarında tek bir fiyattan işlem görmesini sağlar. Böylece, piyasa derinliği artırılır ve ani fiyat değişimleri önlenir.

72 Yıllık Maden Şirketi Borsada Halka Arz Oluyor! 72 Yıllık Maden Şirketi Borsada Halka Arz Oluyor!

Emir paketi tedbiri: Bu tedbir, hisse senetleri için belirlenen emir paketi büyüklüğünü sınırlandırır. Yani, yatırımcılar, bir seferde belli bir miktarın üzerinde alım veya satım emri veremezler. Bu da, piyasayı manipüle etmeye çalışan büyük oyuncuların etkisini azaltmayı amaçlar.

Halka Arz Geliriyle Fabrika Kuracak

TARKM, Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi’nde yapmayı planladığı fabrika yatırımı için inşaat işlerinin projelendirilmesi konusunda bir firma ile sözleşme imzaladığını açıkladı.

KAP'a yapılan açıklamaya göre, Hibrit Mühendislik İnşaat Bilgi İletişim Teknolojileri Makina Sanayi Ticaret Ltd. Şti. ile anlaşma sağladı.

Fabrika yatırımının maliyeti, kapasitesi, süresi ve diğer detayları hakkında ise henüz bir bilgi verilmedi.