25 Ağustos Perşembe günü 80,35 TL ile zirve fiyata ulaşan Matriks (MTRKS) gündeme gelen birtakım haberler ardından 35,44 TL’ye kadar geriledi.

Geçtiğimiz hafta, şirket hakkında gerçeğe aykırı ve manipülatif olduğu düşünülen haberler için şirket harekete geçti. Maddi ve manevi zararların telafisi için yargı yoluna da başvurulacağını duyuran şirket, konuya ilişkin SPK’ya yapılan şikayet başvurusu için, KAP üzerinden şu ifadelere yer verdi;

hisse diyatı düşüş

23 Mayıs'ta Borsa ve Şirketlerden Haberler 23 Mayıs'ta Borsa ve Şirketlerden Haberler

Şirketimizin 05.09.2022 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yapmış olduğu açıklamamızda da belirtiğimiz üzere son günlerde; yazılı, görsel ve sosyal medyada Şirketimiz hakkında gerçeğe aykırı, tamamen yanlış ve manipülatif olduğunu düşündüğümüz haber ve söylentiler yayınlanmıştır.

Bu asılsız iddialar nedeniyle Şirketimiz ciddi bir zan altında kalmış olup Borsa İstanbul'da işlem gören pay fiyatlarımız üzerinde de olağan dışı fiyat ve miktar hareketleri gerçekleşmiştir. Bu nedenle Şirketimiz pay fiyatları üzerinde gerçekleşen tüm işlemlerin incelenmesi, gerçeğin ortaya çıkarılması ve sonuçların kamuoyuyla paylaşılması amacıyla 09.09.2022 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulunduğumuzu tüm kamuoyunun bilgisine sunarız.