Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na açıklama yaparak yatırımcısını bilgilendirdi. Herkesin oldukça merak ettiği Hitit Bilgisayarın temettü kararı detayları ile beraber bu yazımızda sizlerle.

Hitit Bilgisayar KAP Açıklaması

Hitit bilgisayar tarafından KAP'a yapılan açıklamada, ''Şirketimizin 26.04.2023 tarihinde yapılmış olan 2022 faaliyet yılı Olağan Genel Kurul Toplantısında pay sahipleri tarafından, 28.03.2023 tarihli 2023/05 sayılı Yönetim Kurulu önerisi dikkate alınarak, 2022 hesap dönemi dağıtılabilir kârının dağıtılmayarak, genel kanuni yedek akçe ayrıldıktan sonra kalan tutarın olağanüstü yedeklere (geçmiş yıl kârları hesabına) aktarılmasına mevcudun oybirliği ile karar verilmiştir.'' açıklamalarında bulundu.

hitit

Hitit Bilgisayar Faaliyeti Nedir ?

Dünyanın en büyük üçüncü havacılık teknolojileri firması olan Hitit başta havayolu şirketleri olmak üzere, havayolu ve seyahat sektörlerinde faaliyet gösteren firmalara yeni nesil havayolu ve seyahat yazılım çözümleri üretiyor. Havayolu yolcu taşımacılığı, rezervasyon, biletleme, check-in gibi havayolu firmalarının ticari uygulamalarını, geliştirdiği sistemler sayesinde servis hizmeti olarak dünya pazarına ihraç eden Hitit, dünyanın dört bir yanındaki havayolu firmalarına iş modellerinden bağımsız olarak çözümlerini ve hizmetlerini ulaştırıyor. Hitit aynı zamanda havayollarının tüm ihtiyaçlarını karşılayabilen çözümleri ile sektörde “one-stop-shop” olarak bilinen yani tek noktadan tüm hizmetlerin verilebildiği bir konseptin öncülerindendir. Hitit’in iş ortağı olan havayolu firmaları başka bir yazılım desteğine gereksinim duymadan bütün ihtiyaçlarını Hitit çözümleriyle karşılayabiliyorlar.

Borsa İstanbul'dan 1 Aylık Tedbir Kararı Borsa İstanbul'dan 1 Aylık Tedbir Kararı