İhlas Holding Yatırımcıları İsyan Etti

Borsa İstanbul’da, son bir ayda yaklaşık %25 düşüş yaşayan İhlas Holding yatırımcıları isyan etti. Yatırımcılar tepkilerini, sosyal medya üzerinden açtıkları hashtag ile gündeme getirdi.

Bundan bir yıl önce, pandemi öncesinde 0,40 TL gibi fiyatları gören İhlas Holding hisseleri, bu yıl Şubat ayında 1,20 TL seviyelerine kadar geldi. Şirketin yatırımcıları, Twitter’da SPK hesabını da etiketleyerek İHLAS hisselerinin incelenmesi talebinde bulunarak, mağdur olduklarını tweetlerinde ifade ettiler.

Şirket geçtiğimiz günlerde Bedelli Sermaye artışına gitmişti. Sermaye artışı ile piyasadan 709 Milyon TL sermaye arttırmak için toplanmıştı. Geçtiğimiz günlerde açıklanan Pay Endekslerinde değişiklik sonrası İhlas Şirketinin payları BIST 50 İçerisine dahil edildi. Değişim 1 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek.

Şirketin, Türkiye’nin ilk özel haber ajansı olarak kayıtlara geçen İHA için, geçtiğimiz yıl halka arz başvurusu yaptığı da biliniyor, 24 Aralık 2020 tarihinde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmişti;

“Bağlı ortaklığımız İhlas Haber Ajansı A.Ş. halka açılma çalışmaları çerçevesinde Sermaye Piyasası mevzuatına uyum kapsamında esas sözleşme değişiklik metninin onayı için 23.12.2020 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunduğunu Şirketimize bildirmiştir.”