Tedbir sebebiyle  Anadolu Isuzu Otomotiv ve Armada Bilgisayar Sitemleri emir paketi tedbiri ile işlem görecektir.

Isuzu Otomotiv ve Armada Bilgisayar'a Tedbir

Borsa İstanbul 'da iki şirket hissesine Volatilite Bazlı Tedbir uygulanmıştır. Tedbir sebebiyle  Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ARMDA.E) ve Armada Bilgisayar Sitemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ARMDA.E) payları 7 Nisan  2022 tarihli işlemlerden, 6 Mayıs 2022 tarihli işlemlere kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir.

Emir paketi tedbiri: piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması, emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması ve emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili paylarda uygulanmaya devam edilen ve VBTS kapsamından önceki aşamalarda tanımlanan, açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri, emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.

Yeni Haftaya 6 Hisse Tedbir Kararıyla Başlayacak Yeni Haftaya 6 Hisse Tedbir Kararıyla Başlayacak

Anadolu Isuzu Otomotiv hisseleri 10 Nisan 1997 tarihinde halka arz oldu. #ASUZU koduyla işlem gören şirketin dahil olduğu endeksler, BIST TÜM-100, BIST METAL EŞYA, MAKİNA, BIST SINAİ, BIST Kocaeli, BIST TEMETTÜ, BIST ANA,  BIST TÜM. Şirketin fiili dolaşım payı 2016 yı sonu itibariyle yüzde 14,48 'dir.

Armada Bilgisayar Sitemleri 8 Haziran 2006 tarihinde halk arz olundu. # ARMDA koduyla işlem gören şirketin halka açıklık oranı yüzde 8,42 ve hisse tutarı 2.019.855,48 TL 'dir.