Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A.Ş. (KARSN) ABD pazarına girmeye hazırlanıyor.

Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A.Ş. (KARSN), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, elektrikli toplu taşıma pazarında Kuzey Amerika’da da varlık gösterme vizyonu doğrultusunda, distribütörlük anlaşmasını ABD’yi de kapsayacak şekilde genişlettiğini duyurdu.

Şirket, Kanada’da Saint John, Oakville, Happy Valley bölgelerinde hizmet veren e-JEST araçlarının yanı sıra, ABD’de de satış, servis ve yedek parça hizmetleri sunacağını belirtti.

KARSN, otomotiv sektöründe faaliyet gösteren bir şirkettir. Şirket, minibüs, midibüs, otobüs, elektrikli araç gibi ürünler üretmektedir. Şirketin hisseleri Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

Ülkemizin Sanayi Şirketinden Şok Temettü Kararı! Ülkemizin Sanayi Şirketinden Şok Temettü Kararı!

KARSN, Kuzey Amerika pazarına girmek için Damera Bus Sales Canada Corporation ile yaptığı anlaşma ile hem gelirini hem de uluslararası pazarlardaki konumunu artırmayı hedeflemektedir.

KAP Açıklaması

"Şirketimiz 06.01.2023 tarihli KAP duyurusunda; elektrikli toplu taşıma pazarında yurtdışındaki varlığını Avrupa’da olduğu gibi Kuzey Amerika pazarında da güçlendirme vizyonu kapsamında Şirketimiz, Kuzey Amerika pazarında ilk teslimatını gerçekleştirmiş olup Kanada’nın Saint John şehrine teslim edilen altı adet e-JEST aracının hizmete başladığını açıklamıştı.

Bu kapsamda Damera Bus Sales Canada Corporation ile olan distribütörlük anlaşmamız ABD’yi de içine alacak şekilde genişletildi. E-Jest ürümüzün satışı için yapılan anlaşma kapsamında Kuzey Amerika’da; Kanada’dan sonra ABD’de de satış, servis ve yedek parça hizmetleri Karsan markalı ürünler için Damera tarafından sağlanacaktır. Kanada’da Saint John, Oakville, Happy Valley bölgelerinde hizmet veren e-JEST araçlarımızın yanı sıra bu anlaşma ile Şirketimiz ABD pazarındaki varlığını artırma hedefindedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."