Mersin ili sınırları içerisinde devam eden maden arama faaliyetleriyle ilgili Kanada Menşeili Breau Veritas analiz şirketinin labaratuvar analiz sonuçlarını ve buna istinaden danışman firmasından gelen maden mühendisi analiz yorumunu dün Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yayınlayan şirket payları, %9,98 değer kazanarak, 27,98 TL’ye ulaştı.

kuyaş maden raporu

Analiz Sonuçları Yorumu

Şirketin, KAP üzerinden yayınladığı danışman firmasına ait analiz yorumunda şu ifadeler yer aldı;

Mersin İli dahilinde bulunan sahalarınız da yüzeysel etütler neticesinde mostra olduğu düşünülen alanlardan el ile alınan numunelerden yaptırılan analizler neticesinde 

Aselsan Şirketinin Temettü Kararı Netleşti Aselsan Şirketinin Temettü Kararı Netleşti

Kanada Menşeili BureauVeritas analiz labaratuvarından alınan analiz sonuçlarından anlaşılacağı üzere kıymetli metal grubunun (Ag, Au, Pb, vb.) varlığı görülmüştür. Bu numuneler yüzeyden alınmıştır. Değerler derinlere inildikçe artabilir. Bunun nedeni ise metalikmadenlerin ilk oluşum dönemlerinde, derinlerde soğuma daha yavaş olduğu için uzun süre yüksek ısıya maruz kalması nedeniyle metal yoğunluğu daha fazla olmaktadır.Genelde kıymetli metaller birlikte bulunur. Yüzeydeki gümüş değerinin yüksek olması bizlere derinlerdeki Altın bakır gibi kıymetli metal grubunun varlığına işaretlenmiştir. Bu yüzeysel analiz noktalarında yoğunlaşmak üzerekarotlu sondaj çalışmalarının başlatılarak kesin sonuçlara ulaşılması gerekmektedir.