Borsa İstanbul'un en güvenilir şirketleri arasında yerini alan CVK Madencilik, yeni satış anlaşması hakkında açıklama yaptı.

cvk-madencilik-cvkmd-satis-sozlesmesi

Krom, mermer, traverten, kurşun, çinko, bakır ve manyezit cevherlerinin üretimini ve satışını gerçekleştiren CVK Madencilik (CVKMD), milyon dolarlık imzayı duyurdu.

CVKMD'nin Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yaptığı açıklamada, şirketin bağlı ortaklığı olan Hayri Ögelman Madencilik A.Ş.'nin yeni bir iş ilişkisi kurduğu belirtildi.

Yurt Dışına Milyon Dolarlık Maden Satışı

Yurt dışında yerleşik bir şirket ile "Maden Cevheri Satışı" konusunda anlaşan Hayri Ögelman Madencilik A.Ş.'nin satıştan elde edeceği kazanç 1.086.000 ABD Doları olarak kayıtlara geçti.

Söz konusu satışa ilişkin CVKMD'nin yaptığı açıklamada, sözleşmenin Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) güncel kuru ile 34.263.000 TL olduğu pay sahiplerine açıklandı.

2,2 Milyar TL'lik Dev Alım Yapıldı! Yatırım Şirketinin En Çok Aldığı Hisseler 2,2 Milyar TL'lik Dev Alım Yapıldı! Yatırım Şirketinin En Çok Aldığı Hisseler

CVKMD KAP Açıklaması

CVKMD'nin KAP'ta yaptığı bildirim şu şekilde:

"Bağlı Ortaklığımız Hayri Ögelman Madencilik A.Ş., yurt dışında yerleşik bir şirket ile "Maden Cevheri Satışı" konusunda anlaşmıştır. Siparişin toplam bedeli yaklaşık 34.263.000,00 Türk Lirası (1.086.000,00 USD)'dır."

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.