Microsoft’un kazancı arttı. Şirketin hisse başına karı Haziran ayında biten çeyrekte beklenen 2,55 dolar seviyesinin de üzerine çıkara 2,69 doları gördü.

Merakla Beklenen Bedelsiz Artırımın Detayları Duyuruldu Merakla Beklenen Bedelsiz Artırımın Detayları Duyuruldu

microsoft-kar-acikladi-haziran

Şirketin gelirleri de bir önceki yılın aynı çeyreğine göre  yüzde 8,3 büyüyerek 56,19 milyar dolara ulaştı. Bu rakam analistlerin tahmin ettiği 55,47 milyar dolardan daha yüksek olarak gerçekleşti.

Microsoft’un bulut hizmeti Azure 23,45 milyar dolarlık gelir elde ederken, Office ürünleri 18,15 milyar dolarlık kar sağladı. Bu sonuçlar da analistlerin Azure için 23,55 milyar dolarlık ve Office için 18,08 milyar dolarlık beklentilerine yakındı.

Microsoft, teknoloji sektöründe liderliğini sürdürüyor. Şirket, Haziran ayında biten çeyrek dönemde beklentilerin üzerinde bir kar elde etti. Şirketin bulut hizmeti Azure ve Office ürünleri, gelirlerinin büyük bir kısmını oluşturdu. Microsoft’un başarısı, hisse senedi piyasasında da yansıdı. Şirketin hisse fiyatı, çeyrek sonuçlarının açıklanmasından sonra yüzde 2,5 arttı. Microsoft, gelecek dönemde de yenilikçi ürünler ve hizmetler sunmaya devam edeceğini belirtti.