Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 11 Temmuz 2024 Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 11 Temmuz 2024

Borsa İstanbul’da süren satış baskısı devam ediyorken, borsa günü yüzde 1’lerin üzerinde değer kaybederek 4.424,92 puandan tamamladı. Düşüşün yaşandığı gün toplam 40,1 milyar TL işlem hacmi gerçekleşti.

  • Borsa İstanbul'da işlem gören Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BJKAS) hissesine yatırım yapan iki kişiye tedbir kararı alındı.

İki Yatırımcıya 1 Aylık Tedbir Kararı Alındı

“Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi'nin 5. maddesi çerçevesinde, Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BJKAS) payının piyasasında, Yönerge'nin 6. maddesinde belirtilen emir ve işlemleri nedeniyle aşağıda adı belirtilen yatırımcılar hakkında Borsamız Pay Piyasası'ndaki emir ve işlemlerine yönelik olarak 25/05/2023 tarihinden itibaren 1 ay süreyle "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas" ve "İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması" tedbirleri uygulanacaktır.” açıklamalarında bulundu.

Yatırımcı Adı ve Soyadı

  1. BEHİYE KAYA
  2. NESLİHAN KAYA 

BJKAS Bugün Borsada Nasıldı ?

Borsa İstanbul'da ''BJKAS'' kodu ile işlem görmekte olan şirketin hisseleri yüzde 4,76 düşüşle 12,21 TL'den tamamladı. Hisse gün içinde en yüksek 13,27 lirayı test ederken en düşük 12,19 lirayı görerek günü kapattı.

Editör: Ece Çavuşlu