Ral Yatırım Holding A.Ş. (RALYH), Manisa’nın Akhisar ilçesinde 24 MWm/MWe kurulu güce sahip rüzgar enerjisi santrali (RES) ve 48 MWe/MWh saat kapasiteli elektrik depolama tesisi kurmak için harekete geçti.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, bağlı ortaklığı RAL ENERJİ A.Ş. tarafından planlanan Efkaftepe RES ve Elektrik Depolama Tesisi projesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunulan Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Başvuru Dosyası’nın incelendiğini ve ÇED Süreci’nin başlatıldığını duyurdu.

Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 2 Temmuz 2024 Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 2 Temmuz 2024

Açıklamada, projenin ÇED Genel Formatı’na uygun hazırlandığı ve ÇED Yönetmeliği’nin 8. maddesi doğrultusunda değerlendirildiği belirtildi.

KAP Açıklaması

"Bağlı ortaklığımız RAL ENERJİ A.Ş. tarafından Manisa İli, Akhisar İlçesi sınırları içerisinde yapılması planlanan Efkaftepe RES (24MWm/24MWe) ve ELEKTRİK DEPOLAMA TESİSİ (48 MWe/48 MWh) projesi ile ilgili olarak;

Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunulan ÇED Başvuru Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği’nin 8. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve başvurunun ÇED Genel Formatına uygun hazırlandığı anlaşılmış olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlatılmıştır. 

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygıyla duyurulur."