Bülbüloğlu Vinç Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BVSAN), 2023 yılında borsaya girdikten sonra büyük bir başarıya imza attı. Şirket, 24,1 milyon euro değerinde bir iş anlaşması yaptığını duyurdu. Bu anlaşma sayesinde şirketin Türk lirası cinsinden geliri 720 milyon TL’ye ulaşacak. Şirketin bu anlaşmayla hem cirosunu hem de karlılığını artırması öngörülüyor. 

Anlaşmanın ayrıntıları KAP üzerinden paylaşıldı.

KAP Açıklaması

''Şirketimiz iştiraki  olan BVS Cranes Technologies GMBH, Deutsche Bahn AG /Alman Demiryolları Şirketinden Augsburg aktarma istasyonu için  iki  adet,  Kornwestheim  aktarma istasyonu için  iki  adet konteyner terminali portal vinci olmak üzere toplam dört  adet konteyner terminali portal vinci siparişi almıştır. Söz konusu siparişlerin toplam tutarı 24,100,000 Euro olup, üretim  Türkiye'de gerçekleştirilecektir. Dört adet konteyner terminali portal vincinin iki adedinin Ekim 2025, iki adedinin ise Haziran 2026'da  teslim edilmesi planlanmaktadır.''

Enerji Şirketi Ticaret Bakanlığından Destek Alacak Enerji Şirketi Ticaret Bakanlığından Destek Alacak

Bülbüloğlu Vinç Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BVSAN) Faaliyeti Nedir?

Bülbüloğlu Vinç Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BVSAN), 1985 yılında Ankara’da kurulmuş bir vinç üretim ve satış şirketidir. Şirket, portal vinç, köprü vinç, kule vinç, monoray vinç ve elektrikli zincirli vinç gibi çeşitli vinç türleri üretmektedir. Şirket, Türkiye’nin yanı sıra Avrupa, Orta Doğu ve Afrika gibi bölgelere de vinç ihraç etmektedir. Şirket, 2023 yılında borsaya girmiş ve büyük bir başarı elde etmiştir.