Seçimden sonra Borsa İstanbul'da yabancı yatırımcıların en çok tercih ettiği hisseler belli oldu. Ülkemizdeki yatırımcılar da yatırımlarını yabancıların yöneldiği şirketlere yapmak istiyor. Yabancıların girmesiyle birlikte hisselerin değeri artarken hangi hisselerde yabancı yatırımcının işlemleri daha fazla olduğu araştırılmaya başlandı. Seçim sonrasında da birçok şirket hissesinde değişim gözlemlenirken yabancıların hangi şirketlere yöneldiği de merak ediliyor.

YATIRIMCILARIN EN FAZLA İŞLEM YAPTIĞI HİSSELER

Yapılan analizlere bakılarak incelendiğinde yabancılar tarafından günlük bazda en fazla alım gerçekleştirilen hisseler sırasıyla Oba Makarnacılık (OBAMS), Ulusal Faktoring (ULUFA) ve 1000 Yatırımlar Holding (BINHO) oldu. Borsa İstanbul'da günlük bazda yabancıların en fazla satış yapıldığı hisseler ise sırasıyla; Garanti Yatırım Ortaklığı (GRNYO), Doğuş Otomotiv (DOAS) ve Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama (DOBUR) olduğu görüldü. 

Borsa İstanbul'da işlem gören hisselerden yabancı yatırımcı oranı son 6 gündür artışta olan hisselerin; Asce GYO (ASGYO), Emlak Konut GYO (EKGYO), SASA Polyester (SASA), Zorlu Enerji (ZOREN) olduğu görüldü.  Mega Metal (MEGMT) hissesinde ise bu artışın 5 gündür devam ettiği görülüyor. Son zamanlarda

Borsa İstanbul'da yabancılar tarafından çıkış yapan 5 hisse ise sırasıyla; Migros (MGROS), Pergamon Status (PSDTC), Teknosa (TKNSA), İş Yatırım Ortaklığı (ISYAT) ve Anadolu Efes (AEFES) olmakta.

Dev Holdinge Bağlı 11 İştirak Şirketi Büyük Kazandırdı! İşte Sağladığı Kazanç Oranları Dev Holdinge Bağlı 11 İştirak Şirketi Büyük Kazandırdı! İşte Sağladığı Kazanç Oranları

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Editör: Umut Köse