Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. (AGROT) tarafından 28 Mart 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde AGROTECH USA LLC’nin kurulması hakkında açıklama yapıldı. Tarım teknoloji şirketi daha önceki günlerde de KAP açıklaması ile silikon vadisi yatırımı hakkında detaylarını duyurmuştu.

KAP Açıklaması

Şirket tarafından yapılan açıklamada,

''Şirketimizin geçtiğimiz günlerde Kamu Aydınlatma Platformu’nda paylaşmış olduğu Amerika Birleşik Devletleri, Silikon Vadisi’nde şirket kurulum çalışmaları, California Secretary of State Business Programs Division tarafından 194747432 Sertifika Numarası, 202461612297 Entity Numarası ve AGROTECH USA LLC ismi ile onaylanarak tüm kuruluş ve lisans işlemleri tamamlanmıştır. 

Bu kuruluş ve yatırım çalışması ile birlikte şirketimiz, Amerika Birleşik Devletleri ve Amerika Birleşik Devletleri merkezli uluslararası büyük ölçekli şirketler vesilesi ile birçok coğrafyaya 3 yıllık stratejik şirket planlaması dahilinde, teknoloji ihracat programını başlatmıştır;

Teknoloji ihracat programımızın ana başlıkları şunlardır:

– Grup Şirketimiz JOYCE Elektrikli Araçlar A.Ş. tarafından ülkemizde üretilecek yerli elektrikli araçlarımız için tasarladığımız mühendisliği ve tüm hakları şirketimize ait olan yerli ve milli BLDC MOTOR’u, elektronik devre sistemlerini, otonom ve yapay zeka destekli yazılım satışlarını, Silikon Vadisi’ndeki yeni şirketimiz ile birlikte Amerika pazarındaki araç üreticilerine ve yine bu bölgeden tüm dünyaya araç ihraç eden diğer elektrikli araç üreticilerine, mühendislik hakları şirketimizde kalmak üzere ana tedarikçi olarak sağlayacağız.

22-26 Nisan Haftasında Bilançosunu Açıklayacak 3 Şirket Belli Oldu 22-26 Nisan Haftasında Bilançosunu Açıklayacak 3 Şirket Belli Oldu

– Tasarım ve elektronik programlama dahil, tüm mühendisliği şirketimize ait olan elektrikli araç kontrol ünitelerinin ihracatını sağlayacağız.

– Tarım, sağlık, insansız arama kurtarma araçları gibi yüksek düzeyde mühendislik ihtiva eden sektör spesifik insansız kara araçlarımızın, Silikon Vadisi’nde kurulan şirket üzerinden sağlanacak alt distribütörler aracılığı ile ihracatını sağlayacağız.

– Grup şirketimiz GRID Teknoloji tarafından geliştirilen ve geçtiğimiz aylarda duyurusunu gerçekleştirdiğimiz tüm hakları ve kodları şirketimize ait olan BY-CHAT ürünümüzün, Hong Kong Borsası’nda işlem gören iş ortağımızla yaptığımız White-Label anlaşmasına ek olarak, Amerika’da da satış ve distribütörlük çalışmaları başlatılmıştır. 

Küresel pazarda önemli pazar payına sahip olabilmek için, şirketimizin kuruluşundan bu zamana kadar, tüm mühendisliğini kendisinin geliştirdiği yerli ürün ve teknolojilerinin ve satın alma yöntemi ile tüm haklarını şirket bünyesine kattığımız teknoloji ve mühendislik ürünlerinin,  teknoloji ihracat programımız kapsamında gerekli tüm çalışmaları sürdürülecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.'' denildi.

Editör: Ece Çavuşlu