Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. (KONTR) yeni aldığı ihaleyle ilgili açıklama yaptı. Şirket, İBB'den aldığı ihaleden 94 milyon 864 bin TL kazanacağını duyurdu.

Kontrolmatik Teknoloji (KONTR) İhale Açıklaması

Şirketin KAP üzerinden yaptığı ihale açıklamasında; ''08.05.2023 tarihli açıklamamızda;

Şirketimiz bugün girmiş olduğu;  

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Su Ve Kanalizasyon İdaresi (İski) Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2023/329258 İKN'lu " Avrupa Bölgesi İçmesuyu Ana Dağıtım Sisteminde Mevcut Yapıların İyileştirilmesi Ve Arızalı Debimetrelerin Değişimi" ihalesinde vergiler hariç 94.864.000,00 TRY bedelle en iyi teklifi vermiştir. 

Ekim Ayında Temettü Ödemesi Yapacak Hisseler Ekim Ayında Temettü Ödemesi Yapacak Hisseler

İhale sonucunun kesinleşmesi için, İhale Kanunu hükümleri çerçevesinde ihaleyi düzenleyen kurumdan ihale komisyon kararı beklenecek olup, süreç ile ilgili gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır" şeklinde duyuru yapmıştık.

Söz konusu ihaleye ait sözleşme vergiler hariç 94.864.000,00 TRY olarak bugün tarihi itibariyle imzalanmıştır.'' açıklamalarında bulunuldu.

KONTR Faaliyeti Nedir ?

Kontrolmatik 2008 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Genel Merkezi İstanbul Esenler Koza Plaza ‘da olan Şirket, Ankara’da biri faaliyete geçen, diğeri inşaat halinde iki fabrikası ve birçok ülkedeki ofisleriyle hizmet vermektedir. Kontrolmatik’in temel faaliyet alanı, enerji üretim, iletim ve dağıtım tesisleri, petrol & doğal gaz, ulaşım, yiyecek & içecek, maden, akıllı tarım & gübre ve diğer çimento, kâğıt, demir-çelik, kimya gibi endüstriyel tesislere; santral yan tesisleri, operasyonel teknolojiler, endüstriyel yazılımlar, kontrol ve güvenlik sistemleri, haberleşme, veri işleme ile nesnelerin interneti ile güç sistemleri ve anahtar teslim çözümler üretmektir.