Şirket Hisselerinde Milyonluk Alım Yapıldı Şirket Hisselerinde Milyonluk Alım Yapıldı

Söktaş Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SKTAS) tarafından 5 Temmuz 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Stella McCartney ve Birleşmiş Milletler Ekonomik Komisyonu ile yapılan işbirliği hakkında açıklama yaptı.

KAP Açıklaması

Şirket tarafından yapılan açıklamada, 

'' Pamuklu kumaş tedarikçisi olduğumuz dünyanın önde gelen moda markalarından Stella McCartney ve Şirketimizin, UNECE (Birleşmiş Milletler Ekonomik Komisyonu) ile birlikte yürütmekte olduğu “Sürdürülebilirlik Taahhüdü” projesi kapsamında; Şirketimizin üretmiş olduğu kumaştan tasarlanan tişörtün üretimine ilişkin UNECE blok zinciri platformunun kurulduğunu memnuniyetle duyurmaktayız.

Bu platform sayesinde rejeneratif pamuk tedarik zincirinde izlenebilir teknolojinin uygulanmasına dikkat çekilmekte, bu yolda diğer moda markalarına da önderlik edecek sertifikasyon ve standartlara dair şeffaf uygulamalar sunulmaktadır.

Onarıcı kaynak kullanımının sadece modanın değil, dünyanın geleceği olduğuna inanan Şirketimiz, kurulduğu günden bu yana sektöründe sürdürülebilirlik alanında öncü uygulamalara imza atmış ve üretim süreçlerinde sürdürülebilirlik performansını iyileştirmeye yönelik devamlı adımlar atmıştır. Bu uygulama ile de dünya çapında ses getiren bir proje hayata geçirilmiştir.'' denildi.