Europap Tezol Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. (TEZOL), Mersin’de yeni bir kağıt fabrikası kurduğunu ve yakında üretime başlayacağını açıkladı.

Şirket, yeni fabrikanın mevcut fabrikasının yanında, Mersin-Tarsus 2.Organize Sanayi Bölgesi Gelişme Alanı içerisinde yer aldığını belirtti.

Yeni fabrikanın tüm altyapı, mekanik ve montaj çalışmalarının tamamlandığını ve son test aşamasında olduğunu duyurdu. Şirket, yeni fabrikanın 30 gün içinde üretime geçirilmesinin hedeflendiğini bildirdi.

Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 5 Temmuz 2024 Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 5 Temmuz 2024

TEZOL, yeni kağıt fabrikasıyla ilgili olarak SPK’nın Özel Durumlar Tebliği’nin 23. Maddesi kapsamında bir açıklama yaptı.

Açıklamada, yeni fabrikanın 2022 yılı genel kurul toplantı tutanaklarında ve 03.09.2021 tarihli izahnamenin 6.1.5 maddesinde konusu geçen yatırım projesinin bir parçası olduğu ifade edildi.

KAP Açıklaması

"12.04.2023 tarihli 2022 yılı genel kurul toplantı tutanaklarında ve 03.09.2021 tarihli izahnamenin 6.1.5 maddesinde konusu geçen yeni Mersin fabrika yatırımımız konusunda SPK’nın Özel Durumlar Tebilği’nin 23. Maddesi kapsamında yapılan açıklamamız aşağıdadır.

Mersin-Tarsus 2.Organize Sanayi Bölgesi Gelişme Alanı sınırları içerisinde yer alan mevcut fabrikamızın yanına yapılan yeni kağıt fabrikamızın tüm altyapı, mekanik ve montaj çalışmaları tamamlanmış olup, üç aşamalı test sürecinin üçüncü ve son aşamasına gelinmiştir. Tesisimizin 30 gün içinde üretime geçirilmesi hedeflenmektedir.

Konuya ilişkin gelişmeler ilgili mevzuat hükümleri uyarınca kamuya duyurulacaktır."