SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş. #SDTTR, yönetim kurulundan art arda hisse devri açıklamaları gelmeye devam ediyor.

Borsada Kaçış Sürüyor! Yatırımcı Sayısında Azalma Borsada Kaçış Sürüyor! Yatırımcı Sayısında Azalma

SDTTR Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dora ve yardımcısı Mustafa Fatih Ünal, şirket hisselerinin devrine ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) bildirim yayımladı.

Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dora'nın KAP'a yaptığı bildirimde, 1.060.000 B grubu Borsa’da işlem görmeyen nitelikteki payı, 'toptan alış satış işlemlerine ilişkin prosedür' kapsamında 300 TL'lik fiyattan devrettiğini duyurdu.

Mehmet Dora, bu devir işleminin ardından şirket sermayesindeki payının %73,11’e oy hakkının ise %82,28’e gerilediğini açıkladı.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Fatih Ünal'ın ise aynı şekilde B grubu Borsa’da işlem görmeyen nitelikteki payını 'prosedür' kapsamında her bir payını 300 TL'den sattığını duyuruldu. Ünal, söz konusu pay devri sonrası, şirket sermayesindeki payının yüzde 2.32’ye gerilediğini açıkladı.

KAP Açıklaması

Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dora'nın KAP'a yaptığı açıklama şu şekilde:

"SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş. (Şirket) sermayesinde sahip olduğum paylardan 1.060.000 B grubu Borsa’da işlem görmeyen nitelikteki payı, Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedür kapsamında 300 TL fiyatla devretmiş bulunmaktayım. Söz konusu pay devri akabinde Şirket sermayesindeki payım %73,11’e oy hakkım ise %82,28’e gerilemiştir. Şirket’in halka arz izahnamesinde ifade edilen taahhütlerin alıcılar için de geçerli olduğunu ayrıca belirtirim."

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Fatih Ünal'ın ise hisse devrine ilişkin yaptığı KAP açıklaması şöyle bildirildi:

"SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş. (Şirket) sermayesinde sahip olduğum paylardan 968.000 B grubu Borsa’da işlem görmeyen nitelikteki payı, Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedür kapsamında her bir pay 300 TL olmak üzere devretmiş bulunmaktayım. Söz konusu pay devri akabinde Şirket sermayesindeki payım % 2.32’ye gerilemiştir. Şirket’in halka arz izahnamesinde ifade edilen
taahhütlerin alıcılar için de geçerli olduğunu ayrıca belirtirim."