3 Nisan 2023 tarihinde toplanacak olan üç şirketin genel kurul toplantılarında önemli haberler çıkmaları beklenmektedir. Yarın genel kurul toplantısı yapacak olan üç şirket; İzmir FırçaKardemir ve Pergamon 

Genel kurul toplantısı yapacak şirketler

1) İzmir Fırça (IZFAS), 2022 yılı Olağan Genel Kurulunu 03.04.2023 Pazartesi günü saat 10:00'da Akdeniz Mah. Gaziosmanpaşa Blv. no:16, (Renaissance İzmir Hotel) Alsancak İzmir adresinde yapılacak.

2) Pergamon (PSDTC) 2022 yılı Olağan Genel Kurulunu 03.04.2023 Pazartesi günü saat 14:00'te Alsancak, Atatürk Caddesi No: 382, 35220 Konak İzmir adresinde yapılacak.

3) Kardemir (KRDMA, KRDMB, KRDMD) 2022 yılı Olağan Genel Kurulunu 03.04.2023 Pazartesi günü saat 10:00'da Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi-Karabük adresinde yapılacak.

3-sirketin-genel-kurul-toplantisi

İzmir Fırça Faaliyeti Nedir ?

İşletme 1993 yılında İzmir İli Buca ilçesinde İzmir Fırça San. Ve Tic. Ltd. Şti. unvanı ile fırça imali ve pazarlaması alanında faaliyet göstermek üzere kurulmuş ve kurulduğu tarihten itibaren Türkiye’nin önde gelen firmalarından biri olmayı başarmıştır. İzmir Fırça San. ve Tic. Ltd. Şti. 2009 yılında Çiğli A.O.S.B. bölgesine taşınmış ve 2012 yılında nevi değişikliğine gitmiştir. İşletme ticari başarısının yanısıra, kurumsal bir firma olma yolunda da istikrarlı adımlar atmış ve 2014 yılında iç yönergesini tescil ettirmiştir. Yine aynı yıl işletme hisseleri halka açılmıştır. İşletme ortakları Orhan DİLBEROĞLU ve Natan KOHEN’dir.

Pergamon Faaliyeti Nedir ?

Kurulduğundan bugüne kadar ihracatın zirvesindeki kurumlardan biri olarak ülke ihracatına önemli katkılar yapan Pergamon Status, 2021 yılını en büyük 20 nci ihracatçı olarak tamamlamıştır.

Haftanın Son İşlem Gününde 4 Hisse Senedine Kısıtlama Haftanın Son İşlem Gününde 4 Hisse Senedine Kısıtlama

Yarım asırdan fazla geçmişi olan Öztüre Grubunun dış ticaret işlemlerini tek elden ve profesyonelce yürütmek, ihracatta KDV iadelerini aksatmadan ve daha doğru bir sistemle alabilmek için, 2001 yılında İzmir’de kurduğu Pergamon Dış Ticaret A.Ş., zaman içinde grup dışındaki firmalara da hizmet vermeye başlamıştır. Yeminli Mali Müşavirlere standartların üzerinde kontrol yaptırılmasına rağmen, iç denetim organizasyonu aracılığıyla firmaları daha etkin denetleyerek, başlangıçta önlem almayı ilke haline getiren şirketimiz, seçici ve titiz stratejisi ile hızlı bir büyüme kaydetmiştir. Pergamon kuruluşunu takip eden yıl ihracat rakamında 51 milyon $’ı aşarak DTSŞ ünvanını almış, 2003 yılında 158 milyon $ ve 2004 yılında 227 milyon $ ihracat gerçekleştirmiştir.

Kardemir Faaliyeti Nedir ?

Türkiye’nin ilk entegre demir çelik fabrikası olan Kardemir’in temelleri Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ulusal sanayileşme hamlelerinden birisi olarak dönemin Başbakanı İsmet İnönü tarafından 3 Nisan 1937 tarihinde atıldı. İlk yüksek fırınımızı 9 Eylül 1939’da ateşledik ve bir gün sonra 10 Eylül 1939’da İlk Türk Demirini ürettik.

Ülkemizin endüstriyel atılımlarına öncülük ederek çok sayıdaki büyük endüstriyel tesisin proje, imalat ve montajını gerçekleştirdik. Bu nedenle Türkiye’de "fabrikalar kuran fabrika" olarak tanındık, bu ünvanla anıldık.