Ülkemizin Sanayi Şirketinden Şok Temettü Kararı! Ülkemizin Sanayi Şirketinden Şok Temettü Kararı!

1 lot hisse için brüt 0,0500000 TL kar payı ödeyen Verusa Holding A.Ş. (VERUS), stopaj sonrasında yatırımcılarının hesaplarına net 0,0450000 TL temettü aktardı. VERUS, toplamda yatırımcılarına 3.500.000 TL brüt kar payı dağıtmış oldu.

Temettü (kar payı) ödemesi yapan VERUS hissesinin fiyatı, dağıtım sonrasında ayarlandı.

Verusa Holding (VERUS), temettü ödemelerine ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yapılan bildiri ise şu şekilde:

KAP Açıklaması

"VERUS.E Pay Başına Brüt Temettü: 0,05 TL Teorik Fiyat: 161,95 TL (Teorik fiyat, fiyat adımına yuvarlanmamıştır)"

Verusa Holding A.Ş. (VERUS) Faaliyeti Nedir?

Verusa Holding A.Ş. (VERUS), 2006 yılında kurulan ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren bir yatırım şirketidir. Verusa Holding’in ana faaliyet alanları başta yenilenebilir enerji, madencilik ve teknoloji-yazılım olmak üzere kimya, çelik ürünleri üretimi, girişim sermayesi yatırımları, gıda ve sağlık sektörleridir. Verusa Holding, Türkiye genelinde operasyonlarını sürdürmekte olup ürünlerini ve projelerini Avrupa, Orta Doğu, Asya, Afrika, Kuzey ve Güney Amerika’da pazarlamaktadır. Verusa Holding, tüm faaliyetlerinde insan, toplum ve çevreye duyarlılığı, etik ve kurumsal değerlere mutlak bağlılığı odak noktasına alarak, yenilikçi atılımları ile sektördeki güçlü konumunu daha ileriye taşımayı hedeflemektedir. Verusa Holding ve 3 bağlı ortaklığının payları Borsa İstanbul’da (BİST) işlem görmektedir.