Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü tarafından 29 Mart 2024 tarihinde internet sitesinde yapılan açıklamada Bien Yapı Ürünleri Sanayi Turizm ve Ticaret A.Ş. (BIENY) tarafından Aydın’da yapılması planlanan Hammadde Hazırlama ve Seramik ve Türevleri Üretim Tesisi Kapasite Artırımı projesi ile ile ilgili açıklamalar yapıldı.

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında ''42,8'' Lira lot başı fiyatı ile halka arz olan sanayi şirketi, Aydın'ın Çine ilçesinde var olan fabrikasında kapasite artırımı yapacağına dair açıklamalarda bulundu. Şirket tarafından yapılan açıklamada, ÇED raporunun onaylandığı ve detayları aktarıldı.

22 Nisan Şirket ve Borsa Haberleri 22 Nisan Şirket ve Borsa Haberleri

 Hammadde Hazırlama ve Seramik ve Türevleri Üretim Tesisi Kapasite Artırımı ile ilgili İDK toplantısının 18 Nisan 2024 tarihinde yapılacağı toplantıya ait detaylar şöyle duyuruldu;

''“AYDIN ili ÇİNE ilçesi sınırları içerisinde BİEN YAPI ÜRÜNLERİ SAN. TURZ. VE TİC. A.Ş. tarafından yapılması planlanan HAMMADDE HAZIRLAMA ve SERAMIK ve TUREVLERI URETIM TESISI KAPASITE ARTIRIMI projesi ile ilgili olarak hazırlanan ÇED Raporu, ÇED Yönetmeliği’nin 11. maddesi kapsamında Bakanlığımıza sunulmuş olup, inceleme değerlendirme süreci başlamıştır. Proje ile ilgili olarak 18/04/2024 tarihinde İDK toplantısı gerçekleştirilecektir. Bakanlığımıza sunulan ÇED Raporu https://eced-duyuru.csb.gov.tr/eced-prod/duyurular.xhtml adresinde yer almaktadır. ÇED Raporu ilgililere ve kamuoyuna duyurulur.” denildi.

Editör: Ece Çavuşlu