BİST'de İşlem Gören Şirket, ABD'de 300 Milyon Dolarlık Dev Finansman Alacak BİST'de İşlem Gören Şirket, ABD'de 300 Milyon Dolarlık Dev Finansman Alacak

Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi ve Ticaret A.Ş (SAYAS), rüzgar enerjisi endüstrisi sektöründe faaliyet gösteren GRI Renewable Industries (GRI) ile 1.945.972,00 Euro tutarında bir anlaşma imzaladığını açıkladı.

(Sözleşmenin güncel kur ile Türk Lirası cinsinden değeri 57.292.008,69 Türk Lirası olarak seyrediyor. Rakamlar değişkenlik gösterebilir.)

SAYAS, GRI’ye rüzgar türbinlerinin yapımında kullanılan çeşitli ekipmanlar üretecek ve teslim edecek.

Üretimler, GRI’nin Türkiye’deki fabrikasına sevk edilecek. Teslimatların 2024 yılının ilk çeyreği içinde tamamlanması planlanıyor.

Say Yenilenebilir Enerji, anlaşmayı duyurmadan önce içsel bilginin açıklanmasını Yönetim Kurulu kararıyla ertelemişti.

Şirket, rüzgar enerjisi endüstrisi sektöründe ve diğer faaliyet alanlarında satış ve pazarlama çalışmalarını kesintisiz olarak sürdürdüğünü belirtti.

KAP Açıklaması

"Bilindiği üzere şirketimizin rüzgar enerjisi endüstrisi sektöründe ve diğer faaliyet alanlarında satış ve pazarlama çalışmaları kesintisiz olarak sürdürülmektedir.

Bu çerçevede Şirketimiz tarafından GRI Rebewable Industries ticaret unvanlı müşterimize verilen teklifler onaylanmış bulunmaktadır. Konu üretimlerimiz müşterimizin Türkiye’deki fabrikasına sevk edilecektir.  Tekliflerin toplam tutarı 1.945.972,00 EUR olup teslimlerin 2024 yılı ilk çeyreği içerisinde tamamlanması beklenmektedir

Teklif verme sürecine ilişkin içsel bilginin açıklanması Yönetim Kurulumuzun sırasıyla 29/9/2023 tarih ve 2023/44 sayılı Kararı aracılığıyla ertelenmiştir.

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygılarımızla duyurulur."