Karel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KAREL) dev bir anlaşmaya imza attığını açıkladı. Şirket, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş, Superonline İletişim Hizmetleri A.Ş. ve Kule Hizmet ve İşletmecilik A.Ş.ile yaptığı iş anlaşması ile 6 milyar TL ciro kazanması beklenmektedir.

Karel Elektronik İhale Duyurusu

Karel Elektronik' in ihale ile ilgili KAP'a yaptığı açıklamada; 

21 Şirket Genel Kurul Toplantısı Yapacak 21 Şirket Genel Kurul Toplantısı Yapacak

''24.08.2022 tarihli özel durum açıklamamızda belirtildiği üzere Şirketimizin, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş,  Superonline İletişim Hizmetleri A.Ş. ve Kule Hizmet ve İşletmecilik A.Ş.ile, toplam 58 ilde arıza müdahale, bakım-onarım ve kurulum hizmetlerini içeren Bölge Çözüm Ortaklığı hizmeti için başladığı sözleşme görüşmeleri tamamlanmıştır.

Sözleşme 26.8.2022 tarihi itibarı ile yürürlüğe girmiş olup 2025 yılı sonuna kadar yürürlükte kalacaktır.

Sözleşme birim fiyat sözleşmesi olup herhangi bir taahhüt içermemekle birlikte, 6 ayda bir yapılacak fiyat düzenlemeleri ile, 40 aylık sözleşme süresi içerisinde tahmini toplam ciro beklentimiz, fiyat düzenlemelerine de bağlı olarak yaklaşık 6 Milyar Türk Lirası'dır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.'' denildi.

Karel Elektronik Faaliyeti Nedir ?

Karel, yaklaşık 4400 çalışanı ve 37 yılı aşkın deneyimiyle Türkiye’de elektronik haberleşme sistemlerine geçişte öncü olmuş, Türkiye'nin Ar-Ge’den tasarıma, üretimden satış sonrası hizmetlere kadar tüm süreçlere sahip lider teknoloji şirketidir. Karel bugün iletişim çözümlerinin yanında, savunma sanayii, elektronik üretim, otomotiv ve sistem entegrasyon konularında faaliyet gösteren, 4400 çalışanıyla önemli ölçüde istihdam yaratmış, Türkiye’nin en değerli 100 markası arasında ve Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasına girmiş bir firmadır.

Karel;

  • Karel, Türkiye'nin Ar-Ge’den başlayıp tasarıma ve üretime tüm süreçlere sahip, %100 yerli sermayeli, lider teknoloji şirketi
  • Ar-Ge’ye konsolide satış cirosundan her yıl ayrılan ortalama %5 pay
  • Yaklaşık 4400 çalışan
  • Ana faaliyeti telekom çözümlerinin yanı sıra, savunma sanayi, elektronik üretimi, kurumsal projeler, otomotiv projeleri ve sistem entegrasyonu alanlarında teknoloji ve ürün geliştirme, üretim ve satış faaliyeti
  • 206 nitelikli çalışanı ile sektöründe Türkiye'nin bu kapsamda en gelişmiş, en fazla bilgi birikimine sahip, en sistematik Ar-Ge merkezlerinden biridir.