BİST'de seans başından itibaren tam 4 hisse yasaksız bir şekilde işlem görmeye başladı. Yatırımcılarının yasaklarının kalkmasını merakla beklediği bu payları sizler için derledik.

20 Eylül tarihinde borsada işleme başlayan ADGYO da listemizde bulunuyor. BİST'de işleme başladığı dönemde tavan serisi nedeniyle yüksek volatiliteye sahip olan gayrimenkul şirketinin paylarının da bugün itibariyle yasağı kalkacak.

İşte 26 Ekim Perşembe günü sabah seans açlışı itibariyle yasaksız bir şekilde alınıp satılabilecek paylar.

Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 2 Temmuz 2024 Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 2 Temmuz 2024

Atlantis Yatırım (ATSYH)

ATSYH hisseleri, 26 Ekim 2023 Perşembe günü seans sonunda bazı tedbirlerden kurtuluyor. BİST, bu hisselerde kredili alım ve açığa satış yasağını, brüt takas uygulamasını, tek fiyat yöntemini, emir paketi kısıtlamasını ve internet emir yasağını kaldırdı. Bu sayede, ATSYH hisseleri daha esnek ve likit bir şekilde işlem görebilecek.

Emek Elektrik (EMKEL)

EMKEL payları, 26 Ekim 2023 Perşembe günü seans sonunda daha rahat işlem görebilecek. Borsa İstanbul, bu hisselerde kredili alım ve açığa satış yasağını sonlandırdı. Bu sayede, EMKEL hisseleri daha fazla yatırımcıya ulaşabilecek.

Adra GYO (ADGYO)

ADGYO hisseleri, 26 Ekim 2023 Perşembe günü seans sonunda daha fazla işlem seçeneği sunacak. Borsa İstanbul, bu hisselerde kredili alım ve açığa satış yasağını kaldıracak. Bu sayede, ADGYO hisseleri daha çok yatırımcı tarafından tercih edilebilecek.

Nuh Çimento (NUHCM)

NUHCM hisseleri, 26 Ekim 2023 Perşembe günü seans sonunda daha esnek bir şekilde alınıp satılabilecek. Borsa İstanbul, bu hisselerde kredili alım ve açığa satış yasağını sona erdirdi. Bu sayede, NUHCM hisseleri daha çok yatırımcının ilgisini çekebilecek.