BİST, yarından itibaren (20 Ocak) geçerli olmak üzere 5 hissenin, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi kapsamında, kısıtlamayla işlem göreceğini duyurdu.

Açıklanan hisselerden ikisi brüt takas, diğer 3 hisse ise açığa satış ve kredili işlem tedbiriyle 17 Şubat seans bitimine kadar kısıtlamayla işlem görecek.

5 hisseye kısıtlama-1

Beyaz Filo (BEYAZ) ve Pardus Girişim Sermayesi (PRDGS) Brüt Takas

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında BEYAZ.E ve PRDGS.E paylarında 20/01/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 17/02/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Haftanın Son İşlem Gününde 2 Hisseye Kısıtlama Haftanın Son İşlem Gününde 2 Hisseye Kısıtlama

EUHOL, PCILT ve YESIL Hisselerinde Açığa Satış ve Kredili İşlem Kısıtlaması

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında EUHOL.E, PCILT.E ve YESIL.E payları 20/01/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 17/02/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.