Tedbirlerin uygulanacağı son tarih 18 Ocak 2023 olarak açıklanan yatırımcı kısıtlamasında açıklanan detaylar şöyle oldu;

Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 4 Temmuz 2024 Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 4 Temmuz 2024

5 hisse 5 yatırımcıya tedbir

Pamel Yenilenebilir Elektrik Üretim (PAMEL) hisselerinde, Hasan Göçmen isimli yatırımcıya;

1 ay süreyle "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas" ve "İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması" tedbirleri uygulanacak.

ISYAT, INVEO, BRYAT, KRPLS, CMBTN ve KONYA Hisselerinde 4 Yatırımcıya (Volkan Yılmaz, Emirhan Yücel, Halil Bora Bereket ve Emre Altay Bereket) 19/12/2022 tarihinden itibaren 1 ay süreyle "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas" ve "İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması" tedbirleri uygulanacak.

ACSEL, EPLAS, GSDDE, OZKGY Paylarında Açığa Satış ve Kredili İşlem Tedbiri

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ACSEL.E, EPLAS.E, GSDDE.E ve OZKGY.E payları 19/12/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 18/01/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Ral Yatırım Holding #RALHY Paylarında Brüt Takas Uygulanacak

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında RALYH.E paylarında 19/12/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 18/01/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.