Ülkemizdeki borsada, pek çok yatırım yapan Amerikalı yatırım bankaBOFA, 2024 yılı için Türk bankalarını hedef göstererek yatırım yapacağını duyurdu.

BofA Securities yayınladığı raporda, "Son dönemdeki etkileşimlerin yoğunluğu bize 2013 öncesini hatırlatıyor - yoğun pozisyon alma, tek haneli oranlar ve yatırım yapılabilir not beklentisi yılları. Bu kez tetikleyiciler düşük pozisyonlama ve enflasyon, faizler ve bankaların reel getirileri için 'normalleşme' görünümü . sadece uzun vadeli fonlar derin bir dalış yapıyor. Son dönemdeki etkileşimler, önceki yılların aksine sadece uzun vadeli yatırımcıların hakimiyetinde gerçekleşti. Çoğu, bir süredir Türkiye üzerine çalışma yapmadıklarını, ancak şimdi yakından takip ettiklerini vurguluyor. Ortak görüş, Türkiye'nin 'normalleşme' temasına en iyi bankaların maruz kalacağı yönünde." dedi.

Bofa, "Biz özel bankaların uzun vadeli CoE'lerin üzerinde RoE'ler sağlayabileceğini savunuyoruz. Evet, bu yakın değil ama piyasalar ileriye bakıyor. CDS ve sabit gelir piyasasında toparlanma hızlı oldu. Hisse senetlerinin de bunu takip etmesi muhtemel" ifadelerini de kullanan BofA, Akbank, Garanti, İş Bankası ve YKB için "al" tavsiyesi verdi.

Enerji Şirketi Ülke Geneli Kazandığı İhaleleri Duyurdu Enerji Şirketi Ülke Geneli Kazandığı İhaleleri Duyurdu

bofa-bank