Güne yükseliş ile başlayan BIST-100 endeksi 6.700 ile yeni tavan zorlarken, dalgalı seyrettiği günü %1,69 yükseliş ile 6.682,11’de tamamladı. Endeks 6.476 üzerinde tutundukça geri çekilmeler yaşansa da alım fırsatı olarak kullanılması ve 6.860 - 6.920 aralığı ilk hedef olmak üzere yükselişin devam etmesi bekleniyor. Endeksin 6.746 seviyesinin altında kapanması halinde düzeltme aşamasına gireceği ve 6.120-6.226 bandına doğru satış baskıları göreceği düşünülüyor. Gün içinde 6.500 seviyesinin altına inmesi alım fırsatı, 6.830 seviyesinin üstüne çıkması ise kar realizasyonu fırsatı olarak izlenebilir. Geri çekilmeler yaşansa da alım fırsatı olarak kullanılarak yükseliş trendinin devam edeceğine işaret ediyor. Kısa vadeli göstergelerde oluşan negatif uyumsuzluk, yükseliş trendinin sürmesine rağmen zirve seviyelerine yaklaşıldığını ve yükselişlerin kar realizasyonu için değerlendirilerek sert satış baskıları olabileceğini gösteriyor. Endeksin negatif eğilimli bir açılış yapması ve gün içinde yükseliş trendinin sürmesine rağmen kar realizasyonu için değerlendirilerek dalgalanmaların yaşanması muhtemeldir.

En Yüksek Hacmi Bulunan Hisse Senetleri

Borsa İstanbul BIST 100’de bulunan 10 şirket hacimleriyle dikkat çekti. Hacim sıralamasında THYAO payları ilk sırada yer alırken ikinci sırayı ASTOR hisse senedi aldı.

Son Halka Arzda Patron Alımı Sonrası Hisseler Yükselişe Geçti Son Halka Arzda Patron Alımı Sonrası Hisseler Yükselişe Geçti
  1. Türk Hava Yolları (THYAO)
  2. Astor Enerji A.Ş. (ASTOR)
  3. Akbank T.A.Ş. (AKBNK)
  4. Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASELS)
  5. Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. (YKBNK)
  6. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (EKGYO)
  7. Koç Holding A.Ş. (KCHOL)
  8. Türkiye Şişe ve Cam Fabrikalari A.Ş. (SISE)
  9. Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. (SAHOL)
  10. Türkiye Garanti Bankası (GARAN)

en-hareketli-hisseler

Editör: Ece Çavuşlu